Öğretmen'e %35 İndirimli Tatil.! Eğitim Çalışanları Yine Yok Sayıldı.!

EĞİTİM ÇALIŞANLARININ DIŞLANMASI, YOK SAYILMASI DEVAM EDİYOR!

İndirimli Tatil Tüm Eğitim Çalışanlarının Hakkıdır.

Milli Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) işbirliği ile Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı olarak çalışan veya emekli olmuş öğretmenler ile bunların birinci derece yakınlarının (eş,çocuk) tatil yapmak amacıyla Türkiye Otelciler Federasyonu'na bağlı derneklere ait otel ve işletmelerden %35'e varan oranlarda indirimli yararlanmaları hususunda anlaşma yapılmıştır.

Ancak yapılan protokolde bu indirimden yararlanacak personel olarak sadece öğretmen ibaresi yazdığı için bakanlığımız bünyesinde (GİH,THS,YHS,veSHS) hizmet sınıflarında görev yapan eğitim çalışanları bu indirimden faydalanamayacaktır.

Yapılan bu uygulama Milli Eğitim Bakanlığı'nda görev yapan personeller arasında ayrımcılık hissi ve moral bozukluğu yaratmıştır. Yine15 Temmuz 2016 tarihinden sonra yıllık izinleri iptal edilen binlerce eğitim çalışanının da daha önceden planladığı tatillerini iptal etmek zorunda kaldığı da ortadadır.

Sendika olarak söz konusu protokolde "öğretmen" ibaresinin yerine "milli eğitim bakanlığı personeli" şeklinde değişiklik yapılması hususunda Milli Eğitim Bakanlığına resmi olarak başvurduk.

Teç-Sen Genel Merkezi

+