4/C'li Eğitim Çalışanlarına Neden Kimlik Kartı Verilmiyor

4/C'li Eğitim Çalışanlarına Neden Kimlik Kartı Verilmiyor?


Milli Eğitim Bakanlığında 4/C kadrosunda görev yapan eğitim çalışanlarının, eğitimin bir unsuru olarak görülmemesinin sıkıntıları her geçen gün büyüyor.


Öyle ki, MEB Personeli Kimlik Kartları Yönergesinde yer alan hükümlerinde 4/C kadrosu yer almadığından dolayı 4/C'li eğitim çalışanlarına kimlik kartı verilmiyor.


TEÇ-SEN olarak Milli Eğitim Bakanlığına daha önce yazdığımız resmi yazımızla bu sorunun çözülmesi gerektiği ve 4/C'li eğitim çalışanlarına "Personel Kimlik Kartı" verilmesi gerektiği konusundaki yazımıza "4/C kadrosunda çalışan eğitim çalışanlarına Kimlik kartı verilmesi mümkün değildir" şeklinde cevap veren Milli Eğitim Bakanlığının sorunları çözmek yerine ötelemeyi tercih ettiği net olarak görülmektedir.


15 Temmuz 2016 tarihinde  FETÖ(PDY) terör örgütü tarafından gerçekleştirilen silahlı darbe girişimi sonrasında ilan edilen OHAL kapsamında kamu çalışanlarının "Personel Kimlik Kartları" kullanılması ve giriş, çıkış ve görev süresince personel kimlik kartlarının yakalarına asılması hükmü getirilmiştir.


Personel kimlik kartı verilmeyen 4/C'li eğitim çalışanlarına kimlik kartı verilmediğinden dolayı giriş,çıkış ve görev sırasında sorunlar yaşadığı sendikamıza iletilen sorunlar arasındadır.


Sorunları irdeleyen, çözümden yana projeler üreten ve sivil toplum örgütleriyle paydaş olan bir Milli Eğitim Bakanlığı TEÇ-SEN ve tüm sivil toplum örgütlerinin isteğidir.


TEÇ-SEN olarak Milli Eğitim Bakanlığına 4/C kadrosunda görev yapan eğitim çalışanlarının tümüne "Personel Kimlik Kartı" verilmesi için resmi yazımızla yeniden başvuru yaptık.


TEÇ-SEN GENEL MERKEZİ


+