Şeflik ve Memurluk Sınavı Ek Atama Talebimizi Yeniledik!

Şeflik ve Memurluk Sınavı Ek Atama Talebimizi Yeniledik!


Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan MEB Personeli Görevde Yükselme Sınavı (Memurluk/Şeflik) sonucunda 70 puan alan ve başaralı olana adayların ilan edilen boş kadrolar dikkate alınarak yapılmıştı.


Ancak; ilan edilen boş kadrolar "Tercih Nedeniyle", "Göreve Başlamama Nedeniyle", "Engelli Personellerin 1 defaya mahsus yer değiştirmelerine olanak sağlanması nedeniyle" ve "Eş/ Sağlık Özrü nedeniyle" doldurulamamıştır.


MEB Görevde Yükselme Sınav Sonrasında Boş kalan kadroların doldurulması için "EK ATAMA" yapılması ve 70 puan ve üzeri alan eğitim çalışanlarının "EK ATAMA" yöntemiyle atamalarının sağlanması için TEÇ-SEN olarak gerek resmi yazılarımızla ve gerek yaptığımız görüşmelerde sorunun çözümü için OLUMLU yönde adımların atılmasını sağlamıştık.


Fakat tüm bu süreç devam ederken 15 Temmuz 2016 tarihinde ülkemize ve milletimize karşı FETÖ (PDY) Terör örgütü tarafından silahlı işgal girişimi yapılmış, Halkımızın ve Milletimizin asil duruşu ve direnişiyle birlikte püskürtülerek def edilmiştir.


Ülkemizin yaşadığı bu hazin olay sonrasında normalleşme yolunda hızlı adımlar atılmış ve ülkemiz huzura kavuşmuştur.


Normalleşme sürecinin başlaması ve ülkemizin huzura kavuşması nedeniyle daha önceden de talebimiz olan MEB Görevde Yükselme sınavını (Şeflik/ Memurluk)  kazanan eğitim çalışanlarının boş kalan kadrolara atanmalarının sağlanması için "EK ATAMA" Teklifimizi güncelleyerek tekrar resmi yazımızla Milli Eğitim Bakanlığına gönderilmiştir.


Ayrıca; Konuyla ilgili Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileriyle de görüşmeler yaparak "EK ATAMA" sisteminin Milli Eğitim Bakanlığının kurum kültürü haline getirilmesi sağlanacaktır.


TEÇ-SEN GENEL MERKEZİ+