Sınavlarda Görev Almama Eylemimiz Sonuç Verdi.

Bakanlık Yanlışından Dönüyor. Eylem Kararımızı Askıya Aldık.

Sendikamızın aldığı Milli Eğitim Bakanlığınca yapılacak olan tüm sınavlarda üyemiz eğitim çalışanlarının "Sınavlarda Görev Almamaları" konusundaki kararı, şube ve temsilciliğimiz bulunan illerde üyelerimiz nezdinde %100' e yakın bir oranda kabul görmüş hatta üyemiz olmayan eğitim çalışanları da sendikamızın kararına katılmak yönünde çok güçlü bir şekilde irade beyanında bulunmuştur.

Eğitim çalışanları olarak verdiğimiz bu tepki tüm yurt genelinde geniş yankı uyandırmış hatta sendikamız yöneticilerine ulaşarak eylem kararımızın bu hafta yapılacak TEOG sınavında uygulanmaması yönünde bir çok milli eğitim müdürlüğü yetkilisi tarafından talepte bulunulmuştur. Verdiğimiz bu kararlı ve azimli mücadele bu akşam saatlerinde amacına ulaşmış, Milli Eğitim Bakanlığı'nca yapılan basın açıklaması ile sınav ücretlerinin tekrar düzenlediğini duyurulmuştur.

Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri ile yaptığımız bugünkü görüşmede; Sınav ücretlerinin yeniden düzenlemesi üzerinde çalışıldığı ve bu düzenlemenin hafta içi ve haftasonu yapılacak sınavlar için ücretlerin müspet yönde artırılacağı, ancak net rakamların makam onayından sonra kamuoyuyla paylaşılacağı sendikamız yöneticilerine bildirilmiştir.

Bu gelişme doğrultusunda sendikamızın almış olduğu "Sınavlara Katılmama Kararını"sınav ücretlerinin netleşmesine kadar askıya almış bulunuyoruz.

Aldığımız eylem kararına uyarak gasp edilmek istenen sınav görev ücretlerimizin iade edilmesinde emeği geçen tüm eğitim çalışanlarına teşekkür ediyoruz.

 

TEÇ-SEN GENEL MERKEZİ

+