Yüreklerimiz Yandı.

10 Ekim Cumartesi günü Ankara'da gerçekleşen hain terör saldırısı sonucunda maalesef yüzden fazla  vatandaşımız hayatını kaybetti yüzlerce vatandaşımızda yaralandı.

Başkentin tren garında patlayan bombanın şiddetini, acısını Türkiye'de yaşayan ve biraz vicdanı olan herkes yüreğinde hissetti. Menşei ne olursa olsun her türlü terör saldırısı insanlığa karşı işlenmiş bir suçtur. Acının gözyaşının ırk din, mezhep ayrımı olmaz. Masum insanlarımızı hedef alan her türlü terörü tüm kalbimizle lanetliyoruz.

Maalesef ülkemiz 7 Haziran seçimleri öncesi ve sonrasında gelişen olaylar nedeniyle giderek artan bir oranda huzursuz bir ortama doğru sürüklenmektedir. Artan terör olayları herkesimi rahatsız etmektedir. Bu ortamda bizlere düşen görev ülkemizin bu cendereden kurtulmasının anahtarının da yine bizlerin elinde olduğunu her fırsatta kamuoyuna hatırlatmak olmalıdır. Bugünlerde ülke ve millet olarak her zamankinden çok birlik beraberlik içerisinde olmalıyız. Ancak bu şekilde, birlik ve beraberliğimizi hedef alan bu terör saldırılarının amacına ulaşmasını engellemiş oluruz.

Hükümete düşen görev de, bu olayın en hızlı bir şekilde tüm çıplaklığıyla aydınlatılması için tüm gücünü seferber etmesi ve kamuoyu vicdanının biraz olsun rahatlatılması için mutlaka ve mutlaka yaşanan terör olaylarının arkasındaki güç ve güçlerin ortaya çıkarılması olmalıdır.

Teç-Sen ailesi olarak kalleş saldırı sonucunda vefat eden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet acılı ailelerine sabır, yaralı vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyoruz.

Teç-Sen Genel Merkezi

+