İl Dışı Yer Değişikliği Başlıyor.!

İl Dışı Yer Değişikliği Başlıyor.!


Milli Eğitim Bakanlığında GİH,YHS,THS ve SHS sınıflarında görev yapan eğitim çalışanlarının haklı talebi olan ve TEÇ-SEN tarafından verilen mücadele sonunda yönetmelik olarak çıkarılan ve 2014 yılında ilk defa uygulanan "İl Dışı Yer Değişikliği" konusunda bu yılda sonuca vardık.


2014 yılı içinde sadece il bazlı yapılan yer değişikliği ile ilgili bir çok sorunla karşılaşılmış ve bu sorunlara sürenin kısa olması nedeniyle müdahale edilememişti.


Ancak; söz konusu sorunun asıl kaynağının "İl BAZLI" atama ve yer değişikliği olduğu ve İl Emrine atanan eğitim çalışanlarının bir çok sorunla karşılaştığı, hatta sadece bu nedenden dolayı atama başvuru dahi yapmadığı tespit edilmişti.


Bu sorunlar ile İl içi ve il dışı atama ve yer değişikliğine ait "Teç-Sen Genel Raporu" Milli Eğitim Bakanlığına sunulmuş, birçok görüşme yapılmıştır ve olumlu bir çok adım atılmıştır.


2015 yılı içinde "İL DIŞI YER DEĞİŞİKLİĞİ" ile ilgili başvuruların 30 Haziran 2015 tarihinde alınması ve "İL BAZLI" atama yerine "İLÇE BAZLI" atama yapılması hususlarında mutabakat sağlanmıştır.


TEÇ-SEN GENEL MERKEZİ

+