İl İçi Yer Değişikliği Boş Kadro Sorununu Çözdük.! Tüm Kadrolar İlan Edilecek.!

İl İçi Yer Değişikliği Boş Kadro Sorununu Çözdük.! Tüm Kadrolar İlan Edilecek.!


Milli Eğitim Bakanlığı 2015 İl İçi Yer Değişikliği 81 İl Valilikleri tarafından MEB Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği ile Yer Değiştirme Yönetmeliği esaslarına göre İLAN süreci başlamıştı.


Ancak; İllerden gelen yoğun şikayetlerde ve Valiliklerin İl İçi Yer Değişikliği duyurularında keyfi olarak boş kadroların ilan edilmediği, özellikle merkez ilçeler ve merkeze yakın ve sahil şeritlerindeki ilçelerde boş bulunan kadrolar özellikle saklandığını, ilan edilmediğini TEÇ-SEN olarak tespit etmiştik.


TEÇ-SEN Genel Merkezince konuyla ilgili Milli Eğitim Bakanlığına resmi başvuru yapılmış ve yapılan görüşmelerde ise tüm boş kadroların ilan edilmesi gerektiği aksi takdirde "İl İçi Yer Değişikliğinin" bir anlamı kalmayacağı bildirilmiştir. Konuyla İlgili Haber


Milli Eğitim Bakanlığı Sendikamızın fikir, öneri ve taleplerini yerinde görmüş ve 13/05/2015 tarihinde 81 il Valiliklerine gönderdiği yazı(e-posta) ile İllerde bulunan münhal tüm boş kadroların ilan edilmesi hususunda emir ve talimatlarını vermiştir.


TEÇ-SEN bir sorunu daha, sorun olmadan çözülmüştür. TEÇ-SEN GENEL MERKEZİ


Milli Eğitim Bakanlığının e-posta yazısı aşağıdadır.

picture

+