7 Haziran Seçimleri Öncesi Siyasi Parti Temsilcileri ile Görüşmelerimiz Başladı.

7 Haziran Seçimleri Öncesi Siyasi Parti Temsilcileri ile Görüşmelerimiz Başladı.

Sendikamızca Eğitim Çalışanlarının sorunları ve önümüzdeki yasama döneminden beklentileri "Eğitim Çalışanlarının Öncelikli Çözülmesi Gereken Sorunları" başlıklı rapor haline getirilmiştir.

Bu rapor genel merkezimiz tarafından görüşme talebimize olumlu cevap veren tüm parti gruplarına iletilecektir. Ayrıca; illerde sendika şube ve temsilciliklerimiz de bu raporu milletvekili adaylarına sunacaklardır.

07 Haziran seçimleri öncesi ilk görüşmemiz, Genel Sekreterimiz Salih Burçin POYRAZ Genel Başkan Yardımcımız Ali GÜLER ve Niyazi DAĞCI'dan oluşan heyet ile CHP Grup Başkanvekili M. Akif HAMZAÇEBİ ile yapıldı.

Görüşmede öne çıkan konular şunlar oldu. Eğitim Öğretime hazırlık ödeneğinin tüm eğitim çalışanlarına ödenmesi için kanun değişikliği yapılması talebimiz, uzun uzun ve haklı gerekçelerle ortaya kondu. Ayrıca; Dershanelerin kapatılması sürecinde, Milli Eğitim bakanlığı tarafından okul ve kurumlarda mesai saati dışında ve hafta sonları takviye kursları düzenlendiği, bu kurslarda eğitim çalışanlarına görev verildiği ancak; bu görev karşılığında her hangi bir ücret verilmediği konusunun üzerinde duruldu. Sendikamız yönetim kurulunun bu kurslara katılmama ile ilgili karar aldığını ve hak ettiğimiz ücreti alana kadar da bu kararımızda ısrar edeceğimiz bildirildi.

M. Akif HAMZAÇEBİ de taleplerimizin gayet haklı olduğunu, önümüzdeki yasama döneminde bu sorunların çözümü için gayret göstereceğini ifade etmiştir. Son olarak Heyetimize göstermiş olduğu samimi ve sıcak tavrından ötürü M. Akif HAMZAÇEBİ'ye teşekkür edilerek görüşme sona ermiştir.

TEÇ-SEN GENEL MERKEZİ

picture

+