Girişimlerimiz Sonuç Veriyor. Teknik Kadro Sınavında Çan Eğrisi Çalışmaları Başladı.

Girişimlerimiz Sonuç Veriyor. Teknik Kadro Sınavında Çan Eğrisi Çalışmaları Başladı.

28/02/2015 tarihinde yapılan Teknik Kadro sınavında çan eğrisi sisteminin uygulanması için Bakanlık yetkilileri ile yaptığımız görüşmelerde sona yaklaştık.

23/03/2015 tarihinde Sendikamız Genel Sekreteri S. Burçin POYRAZ ve Genel Başkan Yardımcısı Ali GÜLER tarafından gerçekleştirilen görüşmede; sınav başarı oranının ilan edilen değerlendirme sistemi ile çok düşük kalacağı bu durumun tekrar sınav yapılması da dahil bir çok sonuçlarının olacağı anlatılmış, sınav değerlendirme sisteminin çan eğrisi şeklinde yapılmasının mevzuata aykırı olmadığı bu sistemin sınav başarı oranını artıracağı ve yapılan sınavın amacına ulaşmasını sağlayacağı anlatılmıştır.

Yaptığımız teklif bakanlık yetkileri tarafından olumlu karşılanmış olup; mevcut sisteme göre başarı oranlarının çok düşük kalması durumunda; konunun tekrar değerlendirilip çan eğrisi sisteminin uygulanabileceği bildirilmiştir.

Sendikamıza ulaşan bugün ki bilgilere göre de tahmin ettiğimiz gibi başarı oranlarının çok düşük olduğu sınav değerlendirmesinin çan eğrisi sistemi ile yapılması konusunda gerekli çalışmalara başlanıldığı bildirilmiştir.

TEÇ-SEN GENEL MERKEZİ

+