Teknik Kadro Sınavında Daha Fazla Kazanan Olsun..!

Teknik Kadro Sınavında Daha Fazla Kazanan Olsun..!


Milli Eğitim Bakanlığı 28 Şubat 2015 tarihinde Teknik Kadro Sınavını yapmış ve akabinde bazı branşlarda hatalı sorular sorulduğu, soruların belirtilen konuların dışında olduğu ve cevap şıklarının yanlış verildiği gibi bir çok sorunla karşılaşılmıştır.

TEÇ-SEN olarak, Milli Eğitim Bakanlığına diyoruz ki, Teknik Kadro sınavı bir çok yönüyle sakattır. hatta çok sıkıntılı bir süreçle karşı karşıyasınız. Teknik Kadro sınavını kazanacak adaylar senin kendi öz personelindir. 

Bu sebepten dolayı bir seferliğine olsun mağdur etmek yerine doğru olanı yapabilirsin! Sınav sistemini, puanlama sistemini, atama sistemini değiştirebilir ve uygulanabilir hale getirebilirsin. TEÇ-SEN'in talepleri eğitim çalışanlarının talebidir ve Sendikaları paydaş olarak görebilirsin. 

TEÇ-SEN Talebi ; Görevde Yükselme ve Teknik Kadro Sınavında uygulanan 70 puan başarı puanı uygulamasının tamamen kaldırılmasıdır.  Eğer ki bu talebimiz uygun görülmediği takdirde Sınav Puanı Belirlenirken, Çan Eğrisi Sistemini Kullanılması bir zorunluluktur.

TEÇ-SEN GENEL MERKEZİ.

picture

+