Memurluk ve Şeflik Sınavı 2015 Eylül Ayında Yapılacak!

Memurluk ve Şeflik Sınavı 2015 Eylül Ayında Yapılacak!

Bilindiği üzere Milli Eğitim Bakanlığı Memurluk ve Şeflik Sınavını 13 Eylül 2014 tarihinde yapmış ve yapılan sınavın başarı oranı beklenilen hedefin çok çok altında kalmıştır. Söz konusu sınav sonrası TEÇ-SEN olarak Milli Eğitim Bakanlığı bürokratlarıyla gerekli olan tüm görüşmeler yapılmış olup söz konusu sınavın en yakın zamanda tekrar yapılması konusunda mutabakata varılmıştı.

Memurluk ve Şeflik Sınavına katılan ve 70 puan barajının altında kalarak sınavı kazanamayan eğitim çalışanlarının haklı talebinin yerine getirilmesi için TEÇ-SEN olarak verdiğimiz mücadele sonunda Memurluk ve Şeflik Sınavının 2015 yılında yeniden yapılması hususunda çerçeve belirlenmiştir.

Ancak, Milli Eğitim Bakanlığı söz konusu Memurluk ve Şeflik sınavının tarihini Eylül 2015 olarak planlamakta ve tüm süreci bu tarih üzerine kurgulamaktadır. TEÇ-SEN olarak Memurluk ve Şeflik sınav tarihi ile ilgili talebimiz MART 2015 tarihidir. 28 Şubat 2015 tarihinde yapılacak olan Teknik kadro sınavının ardından Memurluk ve Şeflik sınavının yapılması hedeflerimiz arasında olup bu tarih üzerinde uzlaşmak için gerekli olan görüşmelerimiz devam etmektedir.

Eğitim çalışanlarına ve kamuoyuna saygıyla duyurulur. TEÇ-SEN GENEL MERKEZİ

+