Teknik Kadro Sınav Tarihi Belli Oldu.!

Teknik Kadro Sınav Tarihi Belli Oldu.

Teknik Kadro Sınav Konuları Yayınlanacak.

Unvan değişikliği sınavı ile ilgili belirsizlikler nihayet ortadan kalkıyor. Milli Eğitim Bakanlığı'nca  Unvan değişikliği sınavlarının Şubat 2015 tarihinde yapılacağı duyurulmuştu. Bakanlıkça bu tarih açıklamasının ardından ne sınavın yapılacağı tam tarih nede sınav konuları hakkında bir açıklama yapılmamıştı.

Bunun üzerine sendikamızca, Milli Eğitim Bakanlığı'nın bir an önce sınav konularını belirlemesini ve sınava girecek adayların hazırlanabilmeleri için sınav konularının kamuoyuna duyurulmasını resmi yazı ile ve İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza AYDOĞDU ile yaptığımız görüşmede talep etmiştik. Bu talebimizi olumlu karşılayan Milli Eğitim Bakanlığı kılavuz hazırlama çalışmalarına öncelik ve hız vermiştir.

Bakanlık yetkilileri ile yaptığımız bugün ki görüşmede sınav tarihinin 28 Şubat 2015 tarihinde yapılacağı ve Unvan değişikliği Sınav Kılavuzunun ve Sınav konu başlıklarının önümüzdeki hafta yayınlanacağı bildirilmiştir. Ayrıca sınavda 50 soru sorulacağı, bu soruların da unvanın niteliği ile ilgili teknik konulardan oluşacağı ifade edilmiştir.

Unvan değişikliği sınavlarına hazırlanacak eğitim çalışanlarına şimdiden başarılar dileriz.

ÖNEMLİ NOT: Memurluk ve Şeflik Sınavı 2015 Yılının Eylül Ayında yapılması planlanmaktadır. Sendika olarak Eylül ayının Mart Ayına çekilmesi için görüşmelerimiz devam etmektedir.

+