DENİZLİ TEÇ-SEN ÜYELERİ İFTARDA BULUŞTU

Teç-Sen Denizli İl Başkanlığının Düzenlediği İftar Yemeğinde, Denizli Eğitim Çalışanları Birlikte Ve Biz Olgusuyla Omuz Omuza, Siyasallaşmadan Varoluş Mücadelesine Devam Edeceklerini Gösterdiler.

 

Teç-Sen Denizli İl Başkanı Ceyhan DEMİRBAŞ yaptığı açıklamada; “Eğitimin meyve veren bir ağaç olduğunu”belirterek, “Bu ağacın kökü Milli Eğitim Bakanlığı,  gövdesini öğretmenlerimiz, kolları ise eğitim çalışanları bizler, meyvesi de öğrencilerimiz. Kök olmazsa gövde olmaz, gövde olmaz sa kollar olmaz,  kollar olmazsa meyveler olmaz!!! Kısacası ve özü çocuklarımızın başarılarında sizlerin de payı büyük,  bu sebeple bizler Milli Eğitim Bakanlığının olmazsa olmazlarındanız.” Sözleriyle eğitim çalışanları bir bütündür mesajını verdi.

 

İftar yemeğinde objektiflere düşen görüntüler için tıklayın

 

Denizli İl Başkanı Ceyhan DEMİRBAŞ'ın konuşma metni için devamını oku'ya tıklayın


Değerli Eğitim Çalışanları ve değerli eşleri,

 

             İnsanların  güzel duygu ve düşüncelerinin en üst seviye ye çıktığı bu Ramazan münasebetiyle  iftar yemeğimize hepiniz hoş geldiniz.

 

             TEÇ-SEN Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası,  Şef, Memur, Hizmetli Aşçı, Bekçi Sayman, Usta Öğretici, Ambar Memuru, Güvenlik Görevlisi, Teknisyen, Tekniker,  yani bizim sendikamız 16 Haziran 2006 tarihinde, bizler gibi eğitim çalışanı olan,  Yürekli, Cesaretli ve sadece amacı eğitim çalışanlarının sorunlarını, özlük ve mali haklarını diğer Bakanlıklarla aynı seviye ye çıkarma,  hak arama ve kimlik mücadelesi için, bir grup arkadaşımızın yaktığı varoluş meşalesidir.

 

             Bizler de Denizli TEÇ-SEN olarak bu onurlu mücadelemize Denizli de 14 Nisan 2007 tarihinde 7 arkadaşım ile birlikte başlayarak bizim sendikamızı ait olduğumuz  sendikayı büyütmek ve haklarımızın alınması için haklı mücadelemizde, Denizli olarak 7 kişiydik 50 olduk 100 olduk 300 olduk 350 kişi olduk ve Türkiye de de, Denizli gibi Teç-Sen  hızla büyümektedir.

 

             Değerli Eğitim Çalışanları;

 

            Eğitim çalışanlarının sorunlarını saymakla bitiremeyiz. Ama başlıca sorunlarımız ve acil olarak çözümlenmesini  beklediklerimiz arasında;

 

-         Anayasamızın Eşit İşe Eşit Ücret hükmü gereği, diğer kamu kurum ve kuruluşlarla olan maaş ve ücret farklılıklarının giderilerek maaşlarımızın aynı seviyeye çıkarılmasını,

 

-         Eğitim Hizmetlerinde görev yapan tüm personele ekders veya başka bir ad altında ücret ödenmesini,

 

-         Atama ve Yer değiştirmeler,

-         Her Eğitim Öğretim yılı başında ödenen Eğitim Öğretim Hazırlık Ödeneğinin Tüm Eğitim Çalışanlarına ödenmesini istedik, tabi yine bu yılda ödenmedi, yine eğitim çalışanları ayrıma tabi tutuldu.

 

Bakın Eğitim çalışanları,  yukarıda saydığım sorunlarımız ve diğer sorunlarımızın

çözümlenmesi için 01 Eylül 2007 tarihinde altını çizerek söylüyorum kendimiz için, Ankara da Yüksel caddesinden başlayarak M.E.B. önündeki yaptığımız eylem ile bu kurumda bizlerinde var olduğunu, Ülkemizin geleceği çocuklarımızın başarılarında eğitim çalışanlarının yani sizlerinde, payının büyük olduğunu Bakanlığımıza ve tüm Türkiye ye gösterdik.

 

                        2007/2008 eğitim öğretim yılında da,  82 yıldır olduğu gibi, bu yılda Okul ve Kurumlarımızın eğitim öğretime hazırlanmasında, gecesine gündüzüne katarak, başta İl Milli Eğitim Müdürlüğünde çalışan Zemin kattan 7. kata kadar olan  tüm şubeler dahil  eğitim öğretim şubesi,  atama, özlük, bütçe ve diğer şubelerimiz ile birlikte merkez okul ve kurumlarımız, İlçe, kasaba  ve köylerde çalışan arkadaşlarım, Sizlere Soruyorum! Ülkemizin geleceği yarınlarımız, Umutlarımız, öğrencilerimizin,  daha iyi, eksiksiz  ve kaliteli bir eğitim görmeleri için var gücümüzle çalışmadık mı ????! Evet arkadaşlar çalıştık.

 

 

 Öyle ise başta eğitim öğretim ödeneği bizimde hakkımız değilmiydi?? Sizlere Okul ve Kurumlarımızın eğitim öğretime hazırlanmasındaki emeğiniz için,  Teç-Sen Denizli İl Yönetimi olarak sizlere çok çok teşekkür ederiz.

 

Ülkemizin geleceği yarınlarımız her şeyimiz olan öğrencilerimizin başarılarında eğitim çalışanlarının, bir bütün olduğunu,  küçük ama çok önemli bir örnek vererek vurgulamak istiyorum. Bakın bir meyve ağacı düşünün, bir portakal ağacı, bu ağacın kökü Milli Eğitim Bakanlığı, gövdesini öğretmenlerimiz, kolları ise eğitim çalışanları bizler, meyvesi de  öğrencilerimiz. Kök olmazsa gövde olmaz, gövde olmaz sa kollar olmaz,  kollar olmazsa meyveler olmaz!!! Kısacası ve özü çocuklarımızın başarılarında sizlerin de payı büyük,  bu sebeple bizler Milli Eğitim Bakanlığının olmazsa olmazlarındanız.

 

            Bizler hep veren ve fedakarlık içinde çalışan  insanlarız. Çünkü sabah 05.00 demeden öğrencilerimiz sıcacık ve tertemiz bir okula gelsin diye,  Okula kalorifer yakmaya gideriz. Akşam da saat 07.00 demeden, günde 8 saat yerine 10 saat 11 saat çalışırız, ama ek ödeme veya  fazla mesai ücreti nerde!O da yok.

 

            Eğitim çalışanı arkadaşlarım ailesini ve çocuklarının ihtiyaçlarını karşılayabilmek için geceleri, hafta sonları ve yıllık izinlerini ailesi ve çocukları ile birlikte geçirmesi gerekirken! pazarda, inşaatta, boyacılıkta, marangozlukta , şoförlükte ve diğer elinden geldiği yapabildiği ek işlerde çalışmaktadır.  Çünkü ücret adaletsizliği nedeniyle, aldığı maaş eğitim çalışanın  ailesi geçimi için yetersiz olup ve çocuklarının geleceğini güvence altında tutmamakta ve korku içindedir.

 

            Bizler, sadece  ailemizi ve çocuklarımızın  geleceğini   ekonomik ve sosyal anlamda güvence altına alarak, onların geleceğe güvenle bakmalarını sağlamak istiyoruz.

 

 

            Değerli eğitim çalışanları TEÇ-SEN olarak bizim amacımız ve mücadelemiz, insanca bir yaşam için,  özlük ve mali haklarımızın diğer Bakanlıklarla aynı seviye  çıkartılarak, üvey evlat muamelesinden vazgeçilmesini istiyoruz.

 

            Bu sebeple arkadaşlar, bu haklı mücadelemize hep beraber yürüyelim, hep beraber omuz verelim,  birlik ve beraberlik içinde olalım, Çünkü unutmayalım ki! mücadelesiz hak alınmaz.

 

            Böyle güzel bir günde, bizi yalnız bırakmayan, köy’den, kasabadan, İlçe den Merkez den, Muğla ve diğer İllerden  gelen tüm arkadaşlara Teç-sen Denizli İl Yönetimi olarak ayaklarınıza sağlık diyorum,  teşekkür ediyorum.

 

            Hepinizi saygıyla selamlıyorum.

 

Çeyhan DEMİRBAŞ

Teç-Sen Denizli İl Başkanı

 

 

İFTAR YEMEĞİNDE BÜYÜK EMEĞİ GEÇENLER

 

 

DENİZLİ İL YÖNETİMİ

 

1-     Ceyhan DEMİRBAŞ  İL BAŞKANI

2-     Himmet AKBABA     İL SEKRETERİ

3-     Salim ABAY               İL TEŞKİLANDIRMA SEKRETERİ

4-     Perihan KARAKURT  İL MEVZUAT SEKRETERİ

5-     Erhan AŞIK                İL MALİ İŞLER SEKRETERİ

6-     Ramazan ABAZ          İL SOSYAL İŞLER SEKRETERİ

7-     Hüseyin DİRİER          İL EĞİTİM SEKRETERİ

 

 

    SLAYT  GÖSTERİSİ :            Niyazi YÜKSEL

 

 

YEMEKLERİN HAZIRLANMASINDA VE DİĞER HAZIRLIKLARDA  BÜYÜK EMEĞİ GEÇEN ARKADAŞLAR

 

1-     Ramazan AYGÖREN

2-     Nusrettin GÖLGESİZ

3-     Ferit SARICA

4-     Göker AKBABA

5-     Osman AKBABA

6-     Hamza CEYLAN ve tüm emeği geçenler.

 

 

 

MUĞLA İLİNDEN GELEN MİSAFİRLER

 

1-      Coşgun DURGUT

2-      Haluk ÖZGÖNÜL

 

+