Bakanlıkla Görüştük! İl Dışı Atama "İL EMRİ" Sorununu Çözdük!

Bakanlıkla Görüştük! İl Dışı Atama "İL EMRİ" Sorununu Çözdük!

Milli Eğitim Bakanlığı 13/06/2014 tarihinde Bakanlığımız taşra teşkilatı GİH-YHS-THS ve SHS hizmet sınıflarında görev yapan personelin iller arası isteğe bağlı yer değişikliği takvimini ve kadrolarını yayımlamıştır.

TEÇ-SEN olarak İl Dışı Atama Kılavuzunu incelendiğimizde; "İl Dışı Atama Kadrolarının"kurum bazında olmadığı, Atamaların İl Milli Eğitim Müdürlüklerine yapılacağı ve eğitim çalışanlarının İl Milli Eğitim Müdürlüklerinin inisiyatifine bırakılacağı ve bu nedenle ilk defa yapılacak İl Dışı atamalarının amacına ulaşamayacağı görülmüştür.

TEÇ-SEN Genel Başkanı Ümit DEMİREL, Genel Sekreteri S. Burçin POYRAZ ve Genel Başkan Yardımcısı Ali GÜLER 18/06/2014 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığına giderek ,İnsan Kaynakları Genel Müdürü Sayın Hamza AYDOĞDU ve Atama Daire Başkanı Sayın Fethi Fahri KAYA ile görüşerek "İL EMRİ" sorunu hakkında görüşmeler yapmıştır.

Sendikamızca yapılan görüşmeler sonucunda; İl Dışı Atama Başvurularının en geniş şekilde yapılması için;

1- İl Dışı Atama Başvurularının belirtilen tarihler arasında alınması,

2- İl Dışı Atama Başvurusunda bulunan eğitim çalışanlarına 20 il tercih hakkı verilmesi,

3- Bakanlık tarafından hizmet yılı en yüksek olandan başlayarak tercihler dikkate alınarak ilk atamaların İl Milli Eğitim Müdürlüklerine Yapılması,

4- Ataması yapılan personellere İl Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından ilan edilecek okul/kurumlara 20 tercih hakkı verilmesine ve atama sürecinin bu şekilde tamamlanmasına, (Bakanlık konu ile ilgili İl Milli Eğitim Müdürlüklerine gerekli emir yazılarını yazacaktır.)

5-Ataması yapılan personeller için atamadan vazgeçme hakkının verilmesi,

konularında görüş birliğine varılarak mutabakat sağlanmıştır.

TEÇ-SEN GENEL MERKEZİ

+