Sendikamız 8 Yaşında

Sendikamız 8 Yaşında,

Tam 8 Yıl önce bugün 45 yürekli ve inanmış eğitim çalışanı kurum içinde yaşadığımız ayrımcılığa ve üvey evlat muamelesine dur demek için bir araya gelerek Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası'nı kurmuştur.

Teç-Sen kuruluş bildirgesinde;

1- Teç-Sen Eğitim çalışanlarının sorunlarının çözmek için mücadele edecektir. Bu gündem dışında tali gündemlerin oluşmasına izin verilmeyecektir.

2- Teç-Sen üyelerinin her biri üye, her biri yönetici, her biri başkan ve her biri genel başkandır.

3- Teç-Sen içinde "Ben" olgusuna yer bulunmamakla birlikte tüm çalışmalar "BİZ" olgusuyla ve ışığında yapılacaktır.

4- Teç-Sen eğitim çalışanlarının birlik ve beraberliğini sağlayacak projeler üretecektir. Kendi menfaatleri için ayrışmadan ve bölünmeden yana olanlara da en büyük tepkiyi göstermekten çekinmeyecektir.

5- Teç-Sen Eğitim çalışanlarının bilgilenmesi ve bilinçlenmesi yolunda gerekli adımları atacaktır.

Denilerek, Eğitim çalışanlarının sorunlarının çözülmesi için sendikamızın amaçları ortaya konulmuştur.

Gerek kuruluş bildirgesi, gerekse 8 yıllık sendikal faaliyetimiz döneminde gösterdiğimiz duruş sayesinde;

1-Yıllarca kendilerinden başka hiçbir yapıyı kabul etmeyenler, TEÇ-SEN ve eğitim çalışanlarının varlığını kabul etmiştir.

2- Eylemleri ve yaptığı faaliyetler ile haklıdan yana tavır koyan kimliği ile tüm Türkiye'de eğitim çalışanlarının teveccühüne mazhar olmuştur.

3- Taraf olmak yerine TAVIR koyan sendika olarak tarafsızlığı ortaya koymuş ve yapılan yanlışlara en sert TAVRINI koyarak, hak arama mücadelesinde yeni bir çağ başlatmıştır.

4- Eğitim çalışanlarının sorunlarına vakıf olduğunu çözüm önerileri ve tepkisiyle ortaya koyarak, eğitim çalışanlarının sorunlarının çözüm adresinin Teç-Sen olduğunu ispatlamıştır.

5- Eğitim çalışanlarının sorunlarının çözümünde Milli Eğitim Bakanlığının Teç-Sen'i muhatap alması sağlanmıştır.

Baskılara, yıldırmalara boyun eğmeden ve makam ve mevkii sarhoşluğuna kapılmadan Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası kuruluş felsefesinden,duruşundan ve düsturundan ödün vermeden yoluna tüm hızıyla devam etmektedir.

Bu vesileyle,  tüm eğitim çalışanlarının 16 Haziran Kamu Çalışanları gününü kutlar, 8. kuruluş yıl dönümümüzün tüm eğitim camiasına hayırlı ve uğurlu olmasını dileriz.

GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU

+