Sevgili Masum Bebekler, Çocuklar, Gençler, Canlar... ÖZÜR DİLERİZ.

Sevgili Masum Bebekler, Çocuklar, Gençler, Canlar... ÖZÜR DİLERİZ.

Söylemek istediğim şeyler çok fazla, ancak hangi sözümüz öksüz, yetim ve yalnız kalmış ailelerimizin acısını dindirebilir ki? Hangi sözümüz, yaşamış olduğumuz bu travmayı hafifletebilir? ÖZÜR DİLERİZ.

Henüz hayatın ne olduğunu tam olarak anlamadan, büyük bir acıyla hayata veda etmiş olan canlarımız için insanlığımız adına utanç duyuyoruz ve ÖZÜR DİLERİZ.

Bir insan olarak, sizin ve diğer canlıların güvenliğini sağlamak bizim, hepimizin öncelikli sorumluluğumuzdu... ÖZÜR DİLERİZ.

Maalesef, doğal afetler kontrolümüz dışındaki faktörler olsa da felaketin boyutunun artmasında "İNSAN" faktörünün etkili olması, denetim eksiklikleri, sorumluların sorumsuzca davranması, aç gözlü insanların üç kuruş fazla kazanması için malzemeden çalması, düzgün, güvenli, yaşanabilir bir konut yapamadığımız için utanarak tüm canlarımızdan ÖZÜR DİLERİZ.

Hazırlıklı olmadık ya da önlemleri alamadık ve bu nedenle sizlerin can güvenliğini koruyamadık. Bunun için gerçekten üzgünüm ve sizleri kaybetmekle sonuçlanan herhangi bir hata, ihmalkarlık veya yanlış hesaplama için sizlerden ÖZÜR DİLERİZ.

Ülkemizdeki siyasi tartışmaların, kavgaların ve çekişmelerin, doğal afetler gibi hayatımızı tehdit eden olaylara karşı hazırlık yapma konusunda işbirliği yapmamızı zorlaştırdığını gördüğümüz halde siyasi farklılıklarımızı bir kenara bırakarak, doğal afetlere karşı ortak bir mücadele yürütmek için birlikte hareket edemediğimiz için ÖZÜR DİLERİZ.

Bu mektupla bir kez daha, bebeklerimizden, çocuklarımızdan ve gençlerimizden özür diliyoruz. Onların hayallerini, umutlarını ve geleceklerini kaybetmelerine neden olduğumuz için ÖZÜR DİLERİZ.

+