OHAL İLAN EDİLEN İLLERİMİZDE GÖREV YAPAN KAMU ÇALIŞANLARIMIZIN MAĞDURİYETLERİNİN GİDERİLMESİ KONUSUNDA MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞINA RESMİ YAZIMIZI GÖNDERDİK.!

06/02/2023 tarihinde meydana gelen Büyük Deprem Afeti ile ilgili ülkemizin AFAD başkanlığında yürütülen arama-kurtarma, tahliye ve her türlü insani yardım çalışmaları tüm sivil toplum örgütlerinin ortak katılımı ile sağlanmaktadır.

OHAL ilan edilen illerimizde görev yapan kamu çalışanlarımızın tamamı depremzededir. Psikolojik travmaların yaşandığı, bedensel ve ruhsal yaralanmaların, çöküntülerin oluştuğu depremzedelerimizin, depremin olduğu illerde kamu görevini yürütürken barınma, ısınma, korunma, beslenme, sağlık v.b. gibi kış mevsiminin çetin şartlarıyla da mücadele etmektedir.
Bu nedenle; 
1-    Ohal İlan edilen illerimizde görev yapan ve güvenli illere taşınmak isteyen kamu çalışanlarının tayin ve nakil taleplerinin ivedilikle karşılanması,
2- Ohal ilan edilen illerimizdeki kamu görevlerini yürütmekte istekli ve gönüllü olan başka illerde görev yapan kamu çalışanlarının taleplerinin karşılanması, 
    
Bilgilerinizi ve gereğini arz ederim.

picture

+