“Tüm İl/Şube ve İlçe Başkanlıklarımıza Ohal Duyurusudur!”

“Tüm İl/Şube ve İlçe Başkanlıklarımıza Ohal Duyurusudur!”

06/02/2023 tarihinde ülkemizde meydana gelen 2 deprem sonucunda, 10 ilimizde OHAL (Adana, Adıyaman, Kahramanmaraş, Gaziantep, Hatay, Şanlıurfa, Malatya, Diyarbakır, Kilis, Osmaniye)

ilan edilmiştir. Deprem Afeti sonucunda vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan(C.C) rahmet, yaralılarımıza acil şifalar dileriz. Milletimizin Başı Sağ Olsun!

Ülkemizin içinden geçtiği DEPREM AFETİ ile ilgili birlik ve dayanışma ruhuyla hareket etmenin imkan ve kabiliyetine çok uzun yıllardır sahibiz. AFAD koordinasyonunda yürütülen ve tüm belediyelerimizin içinde olduğu organizasyon ile yardım ve ihtiyaç duyulan malzemelerden aşağıda belirtilen;

1- Ağrı Kesici, Ateş Düşürücü İlaçlar

2- Sargı/gazlı bezi, Yara Bandı, Kadın Hijyen Pedi ve Çocuk Hijyen Bezleri(9-18kg),

3- Kışlık Giyim, Battaniye ve Konserve Gıda, Kuru Gıda

Toplanmasına ve il ve ilçelerde belediyelere ait “Yardım Toplama Merkezlerine” ulaştırılmasına,

Ayrıca; Nakdi yardım yapacak olan üyelerimiz için “DEPREM” yazarak 1866’ya SMS göndererek 20 TL yardımda bulunabilecektir. Birden fazla mesaj gönderilebilir.

TEÇ-SEN Genel Merkezimizce “Ağrı Kesici, Ateş Düşürücü, Çocuk Bezi ve Kadın Pedleri, Kuru Gıda ve Giyim” tedariği acilen yapılmış olup Ankara Büyük Şehir “Yardım Toplama Merkezine” intikaller sağlanmaktadır.

NOT: İllerden Ankara’ya gönderim yapılmayacaktır. İl ve İlçeler bağlı bulundukları illerin ve ilçelerin belediye başkanlıkları yardım toplama merkezlerine ulaştırılacaktır.

NOT2: AFAD koordinasyonunda ihtiyaç duyulan Barınma, Gıda, Giyim v.b. yardımlarımıza TEÇ-SEN olarak devam edeceğiz.

GÜN BİRLİKTE OLMA GÜNÜDÜR.

TEÇ-SEN GENEL MERKEZİ

+