%30 ZAMMI AYAKTA ALKIŞLAYANLAR TEBRİK TELEFONLARI ALANLAR, BELKİ KAMU ÇALIŞANLARI SİZİ TELEFONDA TEBRİK ETMEK İÇİN ARAYAMIYOR AMA BİLİN Kİ BOLCA KULAĞINIZI ÇINLATIYOR!!!

 

TÜİK Tarafından% 6.65 Olarak Açıklanan Ocak Ayı Enflasyonu Kamu Çalışanlarının 2023 Yılının İlk Altı Ayı İçin Aldığı %8 Artışı Daha İlk Aydan Aldı Götürdü. Yani Bir Diğer İfade ile Alım Gücümüz De Bu Oranda Azalmış Oldu.

Türk Lirasını Değerli Hale Getirince İşsizliğin Artacağını ve Sanayinin Yavaşlayacağını İfade Edenlere Şimdi Sormak Lazım Değersizleştirilen ve Her Geçen Gün Değer Kaybeden Türk Lirası İle Maaş Alan Asgari Ücretlinin, Memurun, Emeklinin Geçimini Nasıl Sağlayacağını Da Hiç Düşünüyor Musunuz?

Geldiğimiz Noktada Sabit Ücret ile Hayatını İdame Ettiren Vatandaşlarımız Bırakın İnsan Onuruna Yakışır Bir Şekilde Yaşamayı, Zaruri İhtiyaçlarını Dahi Karşılamayacak Duruma Gelmiştir.

Aylardır Memura ve Emeklisine 5000 TL İlave Zam Yapılması Gerektiğini İfade Ediyoruz. Biz Bu Talebi Gündeme Taşır İken Bazıları İse Enflasyon Farkı ve Toplu Sözleşme Artışı ile Hak Edilen %16,48 Oranına İlave Yapılan 13.52’lik Oranının Kamuoyuna %30 Zam Diye Yutturulmasını Dahi Ayakta Alkışlıyor. İnim İnim İnleyen Memuru ve Emeklisinin Sesini Duymazdan Geliyor.

Biz Eylemlerle İş Bırakmalar ile Memura ve Emeklisine 5000 TL Zam İstedik İstemeye De Devam Edeceğiz. Siz De Kamu Çalışanlarının Bu İsteğine ve Talebine Kulaklarınızı Tıkamaya Devam Edin. Ama Bilin Ki; Kamu Çalışanları Sizi Telefonda Tebrik Etmek İçin Arayamıyor Ama Bilin Ki Bugünlerde Bolca Kulağınızı Çınlatıyor!!!

TEÇ-SEN GENEL MERKEZİ

+