MEB Sınavsız Atamaların Yapılması İçin Valiliklere Yetki Devri Yaptı.!

MEB Sınavsız Atamaların Yapılması İçin Valiliklere Yetki Devri Yaptı.!

TEÇ-SEN Sendikası olarak MEB Görevde Yükselme Yönetmelik hükümleri gereği Aynı Görev gurupları arasında geçiş yapmak isteyen eğitim çalışanlarının bu taleplerinin yerine getirilmesi için gerekli olan Resmi başvurumuzu yapmıştık.

Milli Eğitim Bakanlığı 81 il valiliğine gönderdiği 13/03/2014 tarih ve 1086583 sayılı yazısıyla söz konusu sınavsız atamaların yapılması için yetki devri yapmıştır.

Sınavsız Atamaların tarihi ve atama şartlarının bulunduğu resmi yazı gereği sınavsız geçişlerin şartları aşağıda belirtilmiştir.

Buna göre; a) Bilgisayar işletmeni, veri hazırlama ve kontrol işletmeni, veznedar, ayniyat memuru, ambar memuru,mutemet, memur, santral memuru, koruma ve güvenlik görevlisi, daktilograf, usta öğretici, sekreter, şoför kadrolarında görev yapanlar kendi aralarında;

b) Hizmetli, aşçı,teknisyen yardımcısı, bekçi, dağıtıcı, kaloriferci unvanlarında görev yapanlar kendi aralarında; sınavsız geçiş yapabilecektir.

Örnek vermek gerekirse,Memur veya şoför kadrosunda görev yapanlar gerekli şartları taşımaları halinde  veri hazırlama ve kontrol işletmeni v.b .kadrolara atanabilir. Hizmetli kadrosunda görev yapanlar  ise en az lise mezunu olmak kaydıyla aşçı,teknisyen yardımcısı, bekçi, dağıtıcı, kaloriferci kadrolarına geçiş yapabilecektir.

Hizmetlilikten memurluğa geçiş ise yönetmelik gereği ancak görevde yükselme sınavı ile yapılacaktır.

Sınavsız atamaların tarihi: 31 Mayıs 2014 tarihine kadar yapılması,

Atama Şartları: Öncelikle öğrenim durumuna dikkate alınacak, eşitlik durumunda hizmet süresi en fazla olanın ataması yapılacaktır.

Kamuoyuna ve eğitim çalışanlarına ilanen duyurulur. TEÇ-SEN GENEL MERKEZİ

Bakanlık Yazısı Aşağıdadır.!

picture

+