***ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME****

***ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME****

2022 ve 2023 YILLARINI KAPSAYAN 6. DÖNEM TOPLU SÖZLEŞME HÜKÜMLERİ HALEN YÜRÜRLÜKTE OLDUĞU İÇİN YÜZDE İKİ SENDİKAL BARAJ İLE İLGİLİ DÜZENLEME 2024 OCAK AYINDAN ÖNCE UYGULANAMAZ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın hukuka aykırı bir şekilde uygulamaya gitmek istemesi durumunda Anayasa Mahkemesi ve Danıştay nezdinde açılacak davalar ile aynı %1 barajında olduğu gibi bu uygulamanın da iptal edileceği çok açıktır.

Biz biliyor ve inanıyoruz ki Danıştay ortalama 3-4 ay içerisinde, Anayasa Mahkemesi ise 6 ay içerisinde bu konuda kararını verecektir.

Bu hukuksuzlukta ısrar edilmesi durumunda; mahkeme sonuçlanıncaya kadar olan süreçte Sendika Üyelerimiz 3 aylık dönem için 250 TL almaya devam edecektir. Toplu Sözleşme Desteği 250 TL, Toplu Sözleşme İkramiyesi 705 TL olacaktır. Aradaki fark aylık 150 TL dir. Davaların sonuçlanmasından sonra, yaşanacak maddi kayıplar da, geçmişe dönük olarak ve yasal faiziyle mutlak suretle iade edilecektir.

SAHAYA ÇIKARAK SİZ HİÇ BİRŞEY ALAMAYACAKSINIZ DİYEN MÜSVEDDELERE İTİBAR ETMEYENİZ.

VE SİZ, 6. TOPLU SÖZLEME DÖNEMİNDE MEMURU SATANLAR, ALDIĞIMIZ ÜCRETLERİ ASGARİ ÜCRET SEVİYESİNE GETİRENLER!! GÖRECEKSİNİZ Kİ KAMU ÇALIŞANLARINI AYLIK 150 LİRAYA SATIN ALAMAYACAKSINIZ.

TEÇ-SEN GENEL MERKEZİ

+