M.E.B’nın Promosyon Anlaşmalarını Merkezi Yapmasının Önünde Hiçbir Engel Yoktur.

M.E.B’nın Promosyon Anlaşmalarını Merkezi Yapmasının Önünde Hiçbir Engel Yoktur.

 

Bugün kamuoyuna yansıdığı haliyle, Sağlık Bakanlığı ile Ziraat Bankası arasında imzalan Promosyon Anlaşması neticesinde Sağlık Bakanlığı Personellerinin (daha önce promosyon aldığı/almadığına bakılmaksızın bir kalemde ve) tümünü kapsayacak şekilde tamamı 29.000 TL’yi bulan tutarda promosyon ücreti ödenecektir. Sağlık Bakanlığı yetkililerini tebrik ediyor, Sağlık Bakanlığı çalışanlarına hayırlı uğurlu olsun dileklerimizi iletiyoruz.

 

Daha önce sendikamızın bu konudaki görüşünün de bu yönde olduğu; Milli Eğitim Bakanlığı’nın tüm personelini kapsayacak şekilde ve merkezi olarak promosyon anlaşması yapması gerekliliği ve talebi kamuoyuna ve Bakanlık yetkililerine aktarılmıştı.

 

Hatta konuyla ilgili olarak Bakan Yardımcılarımız Nazif YILMAZ ve Osman SEZGİN ile yine Destek Hizmetleri Genel Müdürümüz Levent ÖZİL ile yapılan görüşmelerde de ana gündem maddemiz olarak masaya yatırılmıştı. Ayrıca bu konu ile sendikamızca İş Bırakma Eylemi, Milli Eğitim Bakanlığı önünde de Basın Açıklaması gerçekleştirilmişti.

 

https://www.tec-sen.org/haberdetay.aspx?hid=2360,

https://www.tec-sen.org/haberdetay.aspx?hid=2365

https://www.tec-sen.org/haberdetay.aspx?hid=2367

 

Yine Milli Eğitim Bakanlığı’nca geçtiğimiz aylarda, Bakanlık Merkez teşkilatında görev yapan personelleri kapsayan ve revize edilen banka promosyon sözleşmesine göre daha önce 3 bin lira olarak ödenmiş tutar 22 bin 500 lira olarak güncellenmişti.

 

Sağlık Bakanlığı’nın, ondan önce İçişleri Bakanlığı’nın v.b. örnekler çoğaltılabilir, yapılan anlaşmalar da bizlere gösteriyor ki; Promosyon Anlaşmasının Milli Eğitim Bakanlığı’nda görev yapan tüm personeli kapsayacak şekilde ve merkezi olarak yapılmasının önünde de Hiçbir Engel Yoktur.

 

M.E.B Personelinin Merkezi Promosyon Sözleşmesi İçin Gereken Tek Şey Bu İradenin Oluşması ve Çözüm İçin Ortaya Konmasıdır. Bakanlığımız Taşra Teşkilatında Görev Yapan Eğitim Çalışanları’nın da tek beklentisi Milli Eğitim Bakanlığı ve Sayın Bakanının bu iradeyi ortaya koymasıdır.

 

Yaptığımız görüşmelerde, iş bırakma eyleminde, kamuoyuna yaptığımız açıklamalarda gündeme getirdiğimiz; Promosyon anlaşmasının, Bakanlığımızca maaş ödemesi yapılan tüm personeli kapsayacak şekilde ve (bugün için) en az limiti 40.000 TL olmak üzere Bakanlığımızca tek kalemde yapılması talebimizi bir kez daha resmi yazımız ile Milli Eğitim Bakanlığı’na ilettik.

 

TEÇ-SEN GENEL MERKEZİ

 

 

+