TBMM Milli Eğitim Komisyon Başkanı Prof.Dr.Mehmet Naci BOSTANCI'ya Kanun Teklifi Dosyasını Sunduk.!

Eğitim Öğretime Hazırlık Ödeneğinin Eğitim Çalışanlarına Verilmesi Hakkındaki Kanun Teklifi Dosyamızı Amasya Milletvekili- Milli Eğitim Komisyon Başkanı Prof.Dr.Mehmet Naci BOSTANCI'ya Sunduk.!

"Eğitim Öğretim Hazırlık Ödeneğinin MEB Çalışanlarının Tümüne Verilmesi" hakkında TEÇ-SEN KANUN TEKLİFİ ve 2014 TBMM Çalışma Takvimi doğrultusunda çalışmalarımız devam etmektedir.

Bu itibarla;T.B.M.M. Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı ve Amasya Milletvekili Prof.Dr. Mehmet Naci BOSTANCI ile görüştük. Görüşmeye Genel Başkan Ümit Demirel, Genel Sekreter S. Burçin POYRAZ, Genel Başkan Yardımcısı Ali GÜLER ve Genel Başkan Başdanışmanı Niyazi DAĞCI katıldı.

Eğitim öğretime hazırlık ödeneğinin tüm eğitim çalışanlarına verilmesi ile Milli Eğitim Bakanlığı'nda yıllardır süregelen adaletsiz uygulamanın son bulacağı detaylı bir şekilde Sayın Milli Eğitim Komisyon Başkanı ve Milletvekilline anlatıldı. 

Yaklaşık 40 dakika süren mülakatta; Milli Eğitim Komisyon Başkanı Sayın Prof.Dr.Mehmet Naci BOSTANCI "657 Sayılı DMK Ek 32 Maddesi ile ilgili çalışmaların başlatılması ve eğitim çalışanlarının sorunlarının çözülmesini arzu ettiklerini ve böyle bir teklifin Meclise gelmesi durumunda eğitim çalışanlarının lehine görüş bildirmekten gurur duyarız." dedi.

Eğitim Öğretime Hazırlık ödeneği tüm eğitim çalışanlarına verilene kadar mücadelemiz ve T.B.M.M. görüşmelerimiz devam edecektir.

Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur.

picture picture

+