BİZ İNANMADIK, YA SİZ?

YETKİ BELİRLEME ZAMANI, EĞİTİM ÇALIŞANLARINI ÜYE YAPMAK İÇİN TÜRLÜ TÜRLÜ TAKLA ATANLARIN BU GÜN SESİ NEDEN ÇIKMAZ OLDU ?

 

12 AYIN 1 AYI BİZİ HATIRLAYAN SENDİKALARA DESTEK VEREN VE HİÇ BİR SENDİKAYA ÜYE OLMAMIŞ KADROLARIMIZ VE MESAİ ARKADAŞLARIMIZ;

 

İnandınız mı ?

 

Masada Senin En Doğal Hakkın Olan

EĞİTİM ÖĞRETİME HAZIRLIK ÖDENEĞİNİN İSTENDİĞİNE.

 

İnandınız mı ?

 

EK-DERS ÜCRETİNİN SANA VERİLMESİ İÇİN TERLEDİKLERİNE.

 

İnandınız mı ?

 

%2’LİK ZAMMI İŞVEREN KURULUNUN ÖNERDİĞİNE.

 

İnandınız mı ?

 

GÖREV TANIMLARIMIZIN OLMADIĞINI BİLDİKLERİNE.

 

İnandınız mı ?

 

FAZLA ÇALIŞMA ÜCRETLERİMİZİN ÖDENMESİ İÇİN MASADA ASLAN KESİLDİKLERİNE.

 

İnandınız mı ?

 

ALTLARINDA SON MODEL ARABALARLA GEZENLERİN, AÇLIK SINIRININ ALTINDA YAŞAMI BİLDİĞİNE

 

İnandınız mı ?

 

ÇOCUĞUNU EN GÜZEL ÖZEL OKULLARDA OKUTANLARIN, SENİN ÇOCUĞUNA HARÇLIK VEREMEDİĞİNİ BİLDİĞİNE

 

İnandınız mı ?

 

SENDEN OLMAYAN, SENİN ACINI BİLMEYENLERİN SENİN HAKKIN İÇİN MÜCADELE ETTİĞİNE

 

BİZ İNANMADIK !

 

YA SİZ ?

 

            

 Geçmişten bir belge, bir ayna Genel Başkanımızın “TABUTUN ALTINDA DURANLAR” yazısını okumak için http://www.tec-sen.org/content/view/110/1/ tıklayın.

 

Genel Başkanımız Ümit DEMİREL’in  Yetki Belirleme Döneminde yazdığı mesajı iyi okuyun !

 

Bugüne Işık Tutuyor...

 

 

TABUTUN ALTINDA DURANLAR

 

Değerli Eğitim Çalışanları, varoluş kavgamızı başlattığımız Tüm Eğitim Çalışanları Sendikasının varlığından rahatsız duyan bazı cenahlar, bizi hatırlamaya başladılar. Hatta sitelerinde 10 konudan 2’sini BİZİM kadrolarımıza itaf etmişler..

 

            Dikkat edin ! malum yetki belirleme zamanı geldi. 10 ay boyunca kapımızdan içeri girmeyen bizi hatırlamayan sayın sendika yetkilileri 2 aylığına bizleri hatırlayacaktır.

 

“Sadece 2 ay üye olarak kalın daha sonra istifa formunuzu ben doldurup getireceğim” diyeceklerdir. Ne acı değil mi ? bi düşünelim, eğitim çalışanlarının haklarının alınmasında zerre-i mis kal kadar enerji harcamayan sendikalar, bugünlerde sayımızı artıralım, sizin yerinize kendi haklarımızı alalım diye kapı aşındıracaklar. BİZİ DÜŞÜNDÜKLERİNDEN değil, yine dolgu malzemesi olacağımızdan ihtiyaç duyuyorlar… şirin gözükecekler, yapamayacakları vaatleri verecekler, benim mesai arkadaşımda maalesef ya müdür korkusundan, yada tayin korkusundan yine üye olacak.

 

PİRİM VERMEYELİM, DİK DURMASINI BİLELİM, çünkü sendikalarına üye olmadın diye SUÇLU DEĞİLSİN.

 

SENARYO hep Aynı, aktörler hep aynı maalesef filmin sonu yok… Değerli arkadaşlar, Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası korkunun, yıldırmanın, baskıların son bulması için kurulmuştur. Gelin birlik ve beraberlik içinde olalım. Gelin herkesin gıpta ile bakacağı eğitim çalışanı ruhunu BİZ olarak yaşayalım.

 

Değişmeyecek, bizden olmayanlar bizim sorunlarımızın çözümünü bilemez, çözülmesi için söylem geliştiremez, bizim için eylem koyamaz, bizim sorunlarımızı dile getiremez. Masada bizimle ilgili tek madde kazanamazlar. Yargısız infaz etmiyoruz, biz 15 yıldır biliyor ve takip ediyoruz. Yetki belirleme dönemi bittikten sonra bizi hatırlamayacaklar.

 

Düşünün !

 

-En zor anımızda yanımızda olanlar yine mesai arkadaşımızdır.

-En mutlu günümüzde yine yanımızda olanlar yine mesai arkadaşımızdır.

-Allah (C.C) acılarını göstermesin, yakınımız vefat ettiğinde tabutun altına giren, bizlerin acısını paylaşan, omuzlarında ağlayabildiğimiz yine bizim mesai arkadaşlarımızdır.

 

Daha ne kadar bekleyeceksin !

 

MESAİ ARKADAŞLARININ BAŞLATTIĞI VAROLUŞ MÜCADELİSİNE SENDE KATIL!

 

YARINLARIN HESABINI HEP BERABER VERELİM.

 

Ümit DEMİREL

Genel Başkan

+