Eğitim Öğretime Hazırlık Ödeneği İçin T.B.M.M. Görüşmelerimiz Başladı.

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez ve Taşra teşkilatlarında GİH-THS-YHS ve SHS sınıflarında görev yapan eğitim çalışanlarının kurum içinde maruz kaldığı gerek mali haklar, gerek özlük haklar ile ilgili ayrımcılıkların tümünün ortadan kaldırılması için Sendikamızın verdiği mücadelenin devamı olan "Eğitim Öğretim Hazırlık Ödeneğinin MEB Çalışanlarının Tümüne Verilmesi" hakkında TEÇ-SEN KANUN TEKLİFİ ve 2014 TBMM Çalışma Takvimi doğrultusunda çalışmalarımız başlamıştır.

Bu itibarla;14/01/2014 Salı günü T.B.M.M. Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Üyesi ve İstanbul Milletvekili İsmet UÇMA ile görüştük. Görüşmeye Genel Başkan Ümit Demirel, Genel Sekreter S. Burçin POYRAZ ve Genel Başkan Yardımcısı Ali GÜLER katıldı.

Yapılan görüşmede eğitim öğretime hazırlık ödeneğinin tüm eğitim çalışanlarına verilmesi ile, Milli Eğitim Bakanlığı'nda yıllardır süregelen adaletsiz uygulamanın son bulacağı detaylı bir şekilde Sayın Milletvekiline anlatıldı.Sayın Milletvekili de konunun komisyonda görüşülmesi için çaba sarf edeceğini ve olumlu yönde görüş bildireceğini iletmiştir.

Eğitim Öğretime Hazırlık ödeneği tüm eğitim çalışanlarına verilene kadar mücadelemiz ve T.B.M.M. görüşmelerimiz devam edecektir.

Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur.

Milletvekiline Verilen Dosya İçin Tıklayınız. 

picture picture picture

+