MEB Şeflik ve Teknik Kadro Sınav Tarihlerini Açıkladı.!

MEB Şeflik ve Teknik Kadro Sınav Tarihlerini Açıkladı.!

MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü Sendikamızın talebini dikkate aldı ve sınav tarihlerini açıkladı. 

 Sendikamız Genel Başkanı Ümit DEMİREL ve Genel Merkez Yöneticilerimizin İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza AYDOĞDU'ya yaptığı ziyarette dile getirilen "Sınav yapılacak sözünün yetersizdir. Sınav Tarihlerinin belirli olmaması en büyük problemdir. Sınav Tarihlerinin belirlenmesi ve sınav tarihlerinin açıklanması eğitim çalışanlarının Milli Eğitim Bakanlığına olan güvenini artıracaktır."talebimiz MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünce uygun bulundu.

MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü Şeflik ve Teknik Kadro Sınav tarihlerini açıkladı. Açıklamaya göre Şeflik ve Teknik Kadro sınavları 13 Eylül 2014 tarihinde yapılacaktır.  Memurluk sınavı ise, Şeflik ve Teknik Kadro Sınavından sonra boşalan kadroların tespitinden sonra yine bakanlıkça ilan edilecektir. 

Her ne kadar sınav tarihlerinin bu kadar ileri bir tarihte yapılacak olması sevincimizi buruk hale getirse de ; sınav tarihleri konusundaki muammanın giderilerek, sendikamızın talebini olumlu bir şekilde karşılayan ve sınav tarihlerini ilan edilmesini sağlayan M.E.B. Müsteşarı Yusuf TEKİN ve İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza AYDOĞDU'ya teşekkür ederiz.

Ayrıca; Söz konusu sınav tarihlerinin daha öne çekilmesi ve Hizmetli eğitim çalışanlarının memurluk hayallerine bir an önce kavuşması için MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü ile görüşmeler yapılacaktır.

Kamuoyuna ve Eğitim Çalışanlarına Duyurulur.

+