Demirel "Sınavlarda Yardım Olmaz.! Bu Yalanlara İnanmayın!"

"Demirel: ""Görevde Yükselme Sınavlarında Yardım edeceğiz.!" Yalanına İnanmayın!"

MEB Görevde Yükselme Sınavlarının açılması, eğitim çalışanlarının kariyer olanaklarını sonuna kadar kullanması ve adalet, hak, hukuk gibi temel kavramların Eğitim Hizmetlerinde ilke olarak kabul edilmesi gibi bir çok konunun takipçisi olduğumuz ve bu konularda yaptığımız çalışmalarımız ve mücadelemiz kamuoyu ve eğitim çalışanları tarafından iyi bilinmektedir.

Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği ile Yer Değiştirme yönetmeliğinin çıkması ve eğitim çalışanlarının gerek kariyer alanında ilerlemesi, gerekse de yer değiştirme esaslarının çıkarılması Teç-Sen sendikasının üzerine düşen vazifeyi yapması sonucu oluşan bir durumdur.

Ancak, geçmiş yıllarda dagörüleceği üzeri her görevde yükselme sınavı öncesi "FırsatçıSendikalar" tarafından eğitim çalışanları "YALANLARLA"kandırılmaktadır. Eğitim çalışanlarının en bu hassas noktası"SÖMÜRÜLMEK" istenmekte ve UMUT TACİRLİĞİ tüm hızıyla devametmektedir.

Çünkü yıllarca görevde yükselme sınavlarının açılmasını bekleyen eğitim çalışanları "SANA SINAVDA YARDIM EDECEĞİZ!" sözüyle kandırılmaktadır. Halbuki sendikaların ne sınavlarda,ne de sınav sonrasında eğitim çalışanlarına yardım etmesi mümkün değildir. Bugüne kadar görevde yükselme sınavlarında kendisine yardım edilmiş ve bu sayede sınava kazanmış bir tane eğitim çalışanı yoktur.

Sendikaların Görevde Yükselme Sınavlarında herhangi bir adaya yardım etmesi mümkün değilken bazı sendikaların bu tür YALANLAR ile eğitim çalışanlarını kandırmaya çalışması UMUTLAR üzerinden tacirliğe soyunması hangi AHLAK ile izah edilebilir.!

Bir sendikanın hak ve adalet istemesi gerekirken, haksızlığı ve adaletsizliği aleni ilan eder duruma gelmesini veya bu her türlü ahlaksızlığı Rant kapısı olarak görmesini lanetliyoruz.

Açıkla ve net olarak söylüyorum. Hiç kimse ama hiç kimse görevde yükselme sınavları esnasında ve sonrasında size hak etmediğiniz bir puanı ve kadroyu veremez.

"Size Görevde Yükselme Sınavlarında Yardım edeceğiz.!" sözüne inanmayın.! Bu umut tacirlerine fırsat vermeyin! Siz Bu Yalanlara İnandığınız sürece başka yalanların ve ahlaksızlıkların kapısı açılacaktır.!

Biz Teç-Sen olarak Onurlu ve Dik Duruşunda Asla Taviz Vermedik.! Sizde vermeyin!

Ümit DEMİREL

Teç-Sen Genel Başkanı

+