DEMİREL "Sözlü Sınav Torpil Yapmak İçin Uydurulmuş Bir Terimdir.!"

DEMİREL "Sözlü Sınav Torpil Yapmak İçin Uydurulmuş Bir Terimdir.!"

Genel Başkanımız Ümit DEMİREL KANAL B "Sormak Gerek" programının Canlı yayın konuğuydu. Genel Başkanımız MEB Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeli Taslağı ile Görevde Yükselme Sınavlarının Yapılması ve Atama ve Yer Değiştirme Esaslarını içeren bir çok konuda açıklama yapmıştır.

T.C Başbakanlık Devlet Personel Başkanlığının "Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Esaslarına Dair Genel Yönetmelik" hükümleri içinde yer alan "SÖZLÜ SINAV" uygulamasıyla ilgili Genel Başkanımız: "Sözlü Sınav Torpil Yapmak İçin Uydurulmuş Bir Terimdir. Sözlü Sınav ile ölçmeyi hedeflediğiniz zeka, muhakeme, algılama, ifade yeteneği v.b. gibi şahsi vasıfları ölçecek olanlar bu vasıflardan hangisine sahiptir veya o makama sözlü sınavla mı gelmiştir. Tabi ki hayır.

Kaldı ki, sözlü sınav ile ölçmeye çalıştığınız adayların tümü yöneticidir. Yıllardır yönetici makamında görev yapan kişileri yine yönetici olan bir makam için hangi amaçla zekasını ölçeceksiniz. Sözlü Sınav torpil yapmak için uydurulmuştur." dedi.

Canlı Yayını İzlemek İçin Tıklayın

+