Demirel: "Torpil İçin Yalvarmak Yerine, Torpil'e Karşı Savaşmayı Tercih Edelim!"

"Torpil İçin Yalvarmak Yerine,Torpil'e Karşı Savaşmayı Tercih Edelim!"

Bilindiği üzere; T.C Başbakanlık Devlet Personel Başkanlığınca Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Esaslarına Dair Genel Yönetmelik değiştirilerek, Kamu çalışanlarının kariyer ve liyakat önüne "TORPİL-SÖZLÜ SINAV"getirildi. Kamu çalışanlarının istek ve talebi olmayan ve tamamen siyasetin dayatmasıyla çıkarılan bu yönetmelikten sonra kamu çalışanları arasındaki huzursuzluk katlanarak çoğalmıştır.

"TORPİL: "İÇİ BOŞ OLAN TÜPÜN Doldurulup, ALTTAN Ateşlenmesiyle havalanan bir düzenektir ve havada kalış süresi bellidir. Mutlaka yere düşer." Torpilli olan her zaman birilerinin güdümünde olacaktır.

Kamu çalışanlarının talebi olmayan bir yönetmelikte yer alan "SÖZLÜ SINAV-TORPİL"in Milli Eğitim Bakanlığında ki uygulanış biçimini çok iyi bilmekteyiz. Milli Eğitim Bakanlığınca "Şube Müdürü" görevlendirmelerinde yapılan haksızlık ve adaletsiz hafızamızda yenidir ve silinmemiştir. Müdür atamalarında yapılan sözlü sınav ve sınav sonrası oluşan durumda hepinizin malumudur. bu iki örnek net olarak göstermektedir ki Milli Eğitim Bakanlığında Sözlü Sınavın karşılığı TORPİLDİR. Aksini düşünmek çok fazla iyi niyettir.

Bu durum tabiki, MEB Bürokratları tarafından da iyi bilinmektedir. Lakin amaç torpili meşru zemine oturtmaktır.Çünkü Torpil yönetmeliği yayınladığı günden bu güne kadar;

 Eğitim Çalışanları " Torpil İçin Yalvaran!" ve "Torpil'e Karşı Savaşanlar.!" olarak ikiye ayrılmıştır.

Adaletli olmak, adil olmak,haksızlıklar karşısında birlik olmak ve Torpilin yok edilmesi için mücadele etmek yerine bazılarının kolaycılık ve bencillik anlayışıyla Torpil için yalvarmayı, el etek öpmeyi ve eğilip bükülmeyi tercih etmeleri MEB'in torpili meşrulaştırma çabalarına çanak tutmaktadır.

TEÇ-SEN her zaman olduğu gibidoğrunun, adaletinin ve hakkın peşinden koşup, tersi durumunda mücadelesini gerek hukuksal zeminde, gerekse toplumsal zeminde yapacaktır. Teç-Sen Sendikasının ve üyelerinin tarafı doğru, tavrı yanlışadır. TEÇ-SEN GENELBAŞKANLIĞI

Ümit DEMİREL

Genel Başkan

+