Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavlarının Açılması İçin Bakanlık Önünde Eylemdeyiz.!

“Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavlarının Açılması İçin Bakanlık Önünde Eylemdeyiz…”

“Bakanlık Kariyeri Önemsemiyor.!”

Milli Eğitim Bakanlığı kendi personellerinin görevlerinde ilerlemesi, eğitim yapan eğitim çalışanlarının kariyer yapması ve eğitim çalışanlarını devlet memuru olarak en iyi pozisyonda istihdam edilmesi için gerekli olan “Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavlarını” açmayı düşünmüyor ve bu konuyu gündemine almayarak Hak gaspına devam ediyor.


“Görevde Yükselmeyi, Kariyer Yapmayı Bekleyen Binlerce Eğitim Çalışanı Var.!”

Oysaki Milli Eğitim Bakanlığı Merkez ve Taşra Teşkilatlarında görev yapan binlerce eğitim çalışanı eğitimlerini tamamlamış ve Milli Eğitim Bakanlığının “Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavını”açmasını bekliyor.


“En Son Açılan Sınavlar Üzerinden Yıllar Geçti..! Böyle Devam Ederse Daha Çok Yıllar Geçecektir..!”

Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Çalışanlarının kariyeri için tek imkânı olan “Görevde Yükselme Sınavlarını” yıllar önce yaptı.Şube Müdürlüğü sınavı üzerinden 13 yıl, Şeflik Sınavı üzerinden 4 yıl,Saymanlık sınavı üzerinden 6 yıl, Teknik Kadro Sınavı üzerinden 5 yıl, Memurluk sınavı üzerinden 3 yıl geçmiş olmasına rağmen görevde yükselme sınavlarını açmamak için ısrarcı olması bir niyetin ve zihniyetin göstergesidir.


“Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavlarının Yapılması İçin Artık Diyalog ve Görüşme Yerine EYLEM Zamanı Gelmiştir.

 

Milli Eğitim Bakanı, Müsteşarı ve Bakanlık Bürokratlarıyla yaptığımız tüm görüşmelerin en önemli gündemi olarak “Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavlarının” Açılmasını talep etmemize rağmen, olumlu bir sonuç alınamamıştır. Bu sebeplerden dolayı artık diyalog ve görüşmelerin yapılması bir anlam ifade etmemektedir. Sendika olarak gücümüzü kullanma ve alanlara inerek eğitim çalışanlarının haklı sesini duyurma zamanı gelmiştir.


“Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavlarının Açılması İçin Tüm Teşkilatlarımızla Bakanlık önünde Eylemde Olacağız..!”

Teç-Sen Genel Merkez Yönetim Kurulunun Oy Birliği İle Aldığı Karar Gereği; 27 Eylül 2013 Tarihinde Saat 11:00’da Türkiye genelindeki tüm teşkilatlarımızın katılımı ile “Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavlarının” Açılması için Milli Eğitim Bakanlığı Önünde Eylemde Olacağız.

 

Kamuoyuna, Eğitim Çalışanlarına ve Tüm Teşkilatlarımızaİlanen Duyurulur.


TEÇ-SEN GENEL MERKEZİ

+