MEB Şube Müdürlüğü Sınavlarını Yapmayacak..! Hülle atamaları Yapılıyor.!

“MEB Şube Müdürlüğü Sınavlarını Yapmayacak..! HÜLLE Atamaları Yapılıyor..!”


“Sınavsız Şube Müdürlüğü Atamalarını İptal Ettirdik.!”


Milli Eğitim Bakanlığı en son 2000 yılında yaptığı Şube Müdürlüğü sınavlarından sonra şube müdürlüğüne atamaları dikkat ederseniz hep sınavsız olarak yapmıştır. Teç-Sen Sendikası olarak bu durumu Danıştay Mahkemesine taşıyarak sınavsız şube müdürlüğü atamalarını iptal ettirmiştik. 


“MEB 2008 Yılından Sonra Sınavsız Şube Müdürlüğü Atamaları Yapamadı..!”

2008 yılından sonra Milli Eğitim Bakanlığı sınavsız şube müdürlüğü atamaları yapamamıştır. Boş bulunan şube müdürlüğü kadrolarına görevlendirme yaparak yıllardır kadroyu bekleyen eğitim çalışanlarının hakkını gaspetmiştir.


“MEB Sınavsız Şube Müdürlüğü Atayabilmek İçin Yeni Bir Yöntem Buldu. HÜLLE..!”

Milli Eğitim Bakanlığı sınavsız şube müdürü atamanın yollarını yıllardır aramaktaydı ve en sonunda kendi istediklerini sınav olmadan şube müdürü atamanın yolunu buldu. hiç vakit kaybetmeden bulduğu yeni uygulamayı hayata geçirdi. 


Yeni uygulamanın adı HÜLLE!!! Hülle yoluyla şube müdürü atamalarına başlayan Milli Eğitim Bakanlığı ülke genelinde boş bulunan şube müdürlüğü kadrolarını bu sistemle doldurmayı hedefliyor. Bugüne kadar yüzlerce boş şube müdürlüğü kadrolarına sınavsız atamayı başaran bakanlık bu yöntemle tüm şube müdürlüğü kadrolarını kendi belirledikleri yöneticileri getirecektir.


“Önce İLÇE MEM MÜDÜRÜ sonra Alt Görev ŞUBE MÜDÜRÜ Oluyorlar..!”

Peki yöntem nedir.! yöntem çok basit işlemektedir. Bilindiği üzere Milli Eğitim Bakanlığı boş bulunan İLÇE MÜDÜRLÜĞÜ kadrolarına sınavsız atamalar yapmaktadır. Sınavsız İlçe Müdürlüğü atamalarına tek dava açan sendika ise Teç-Sen Sendikasıdır. Ancak bakanlık acil olarak bu kadrolara sınavsız atadığı ilçe müdürlerinin ALT GÖREV taleplerini hızlı bir şekilde cevap vermekte ve sınavsız, herhangi bir objektif kriteri olmadan atadığı İLÇE MÜDÜRLERİ alt görev olarak ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜNE atamaktadır.


“Tüm Boş Şube Müdürlüğü Kadroları Sınavsız Doldurulacak..!”

Sistematik bir şekilde yapılan atamalar ile boş bulunan tüm şube müdürlüğü kadroları dolacaktır. Çünkü her ilçe müdürü şube müdürü olacağını bildiği için göreve başlar başlamaz alt görev talebinde bulunmakta ve ilçe müdürü kadrosu boşaltılıp yerine başka bir ilçe müdürü atanmaktadır. Böylece taşrada boş bulunan tüm şube müdürlüğü kadroları kesin olarak doldurulacaktır.


“2. HÜLLE Yöntemi Üniversiteler Üzerinden Yapılmaktadır.!”

Diğer bir HÜLLE yöntemi ise üniversiteler üzerinden yapılmaktadır. Kurumlar arası atama yöntemi Milli Eğitim Bakanlığında görev yapan eğitim çalışanı muvafakat verilerek Üniversitelere Daire Başkanı olarak atanması sağlanıyor. Bu sayede sınavsız olarak daire başkanı olanlar kadroyu alır almaz derhal geri Milli Eğitim Bakanlığına geri dönüş talebinde bulunuyor ve bu sayede alt görev olarak şube müdürlüğüne atanıyor. Kurumlar arası geçişlerde bu kişilere hiç bir zorluk yaşatılmıyor. 1 hafta içinde hem üniversitelerde göreve başlayıp daire başkanı olup, tekrar Milli Eğitim Bakanlığına şube Müdürü olarak atanabiliyorlar.


“MEB Şube Müdürlüğü Sınavını Asla Açmayı Düşünmüyor.!”

Tüm bu iki yöntem aktif olarak kullanan Milli Eğitim Bakanlığı asla Şube Müdürlüğü sınavı açmayı düşünmüyor... 13 yıldır şube müdürlüğü sınavını açmayan Milli Eğitim Bakanlığından sınav açmasını beklemek artık imkansızdır.


“Hak ve Adalet İçin Hülleyi Yargıya Taşıyacağız..!”

Teç-Sen Sendikası olarak 'Sınavsız İlçe Müdürü Atamalarını' Yargıya taşımıştık. Şimdi ise Hülle Yöntemiyle atanan Tüm Şube Müdürlüğü kadrolarını Yargıya götüreceğiz. Hak ve Adaletin tecelli etmesi ve haksızların son bulması ümidiyle...


TEÇ-SEN GENEL MERKEZİ


+