Artık Yeter! Sabır Kalmadı! Görevde Yükselme Sınavlarını Açın.!

“Artık Yeter! SabırKalmadı! Görevde Yükselme Sınavlarını Açın.!”

 

“Görevde Yükselme Sınavları çok ciddi bir ihtiyaç haline gelmiştir.!

 

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez veTaşra teşkilatlarında GİH-YHS-SHS ve THS sınıflarında görev yapan eğitim çalışanlarının en tabii hakkı olan “Kariyer ve Likayat” ilkesine dayalı olarak“Görevlerinde ilerlemesi ve yükselmesi” için “Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı”nın açılması artık bir beklentinin uzağında çok ciddi birihtiyaç haline gelmiştir.

 

“MEB’de koltuğu kapanlar rehavet içindedir.!”

 

Milli Eğitim Bakanlığının tepe noktasına koltuğu kapan, “Gurup Başkanları”, “Genel Müdür” ve “Müsteşar” konuyla ilgili ne yapmaktadır? Eğitimlerini tamamlayan binlerce eğitim çalışanı“Görevde Yükselme Sınavlarının” açılmasını beklerken koltuğu kapanların bu rehaveti, ciddiyetsizliği ve vurdumduymaz tavırlarının nedeni nedir?

 

“MEB Tepe noktalarında yer tutanlar sorunları çözemez.!”

 

Milli Eğitim Bakanlığının en tepe noktasına geleceksiniz… Milli Eğitim
Bakanlığını yönetmeye talip olacaksınız… Lakin en önemli görevlerinizden olan üretmek, sorunları çözmek veya çözüm için alternatifler yaratmak yerine topu sürekli taca atacaksınız…

 

“MEB’in Görevde Yükselme Sınavlarının yıllarca yapmaması endişe vericidir.!”

 

Şube Müdürlüğü sınavı üzerinden 13 yıl, Şeflik Sınavı üzerinden 4 yıl, Saymanlık sınavı üzerinden 6 yıl, Teknik Kadro Sınavı üzerinden 5 yıl, Memurluk sınavı üzerinden 3 yıl geçmiş olmasına rağmen görevde yükselme sınavlarının hala yapılamamış olması endişe verici bir durumdur.

 

“MEB kendi yönetmeliğini 2 yıldır değiştiremiyor?!

 

 “Görevde Yükselme Sınavlarını Açın!” veya “Görevde Yükselme Sınav Tarihlerini Açıklayın!” gibi yüzlerce resmi yazılarımızın tümüne “Yönetmelik Değişikliğinden Sonra Sınavlar Açılacaktır.” Şeklinde cevap veren Milli Eğitim Bakanlığı tam 2 yıldır yönetmeliğini değiştirememiştir.

 

“MEB Eğitim çalışanlarına sağır, sorunlara kör ve beklentilere cevap veremeyecek kadar da sağırdır.”

 

Eğitim çalışanlarını dışlayan, üvey evlat gibi gören, yönetim kademesinde eğitim çalışanlarının olmasını istemeyen, hatta sınırlarını aşıp “Tebeşir Tozu Yutmayan Yönetici Olamaz!” zihniyetini ortaya koyan, sorun ve çözüm odaklı çalışmak yerine, sorunu sürekli öteleyen, başka bakanlık çalışanlarının görevde yükselme sınavlarını yapıp, kendi personelini sınav açmayarak mağdur eden bir Milli Eğitim Bakanlığı eğitim çalışanlarının feryatları duyamayacak kadar sağır, sorunlarını göremeyecek kadar kör ve bu beklentileri cevap veremeyecek kadar dilsiz hale gelmiştir.

 

“Görevde Yükselme Sınav tarihleri açıklanmadığı takdirde eylem kararı alacağız.!”

 

Eğitim çalışanlarının çok ama çok haklı talebi olan kariyer imkanının gereği “Görevde Yükselme Sınavları”nın tarihleri biran önce açıklanmalıdır. 2013 Ağustos ayı sonuna kadar Milli Eğitim Bakanlığı’ndan herhangi bir tarih açıklaması gelmedi takdirde Teç-Sen Sendikası eylemlerle alanlarda olacaktır.

 

SON SÖZ..! ARTIK YETER..! SABIR KALMADI..!

 

DERHAL! GÖREVDE YÜKSELME SINAV TARİHLERİNİAÇIKLAYIN..!

DERHAL! GÖREVDE YÜKSELME SINAV TARİHLERİNİAÇIKLAYIN..!

DERHAL! GÖREVDE YÜKSELME SINAV TARİHLERİNİAÇIKLAYIN..!

DERHAL! GÖREVDE YÜKSELME SINAV TARİHLERİNİAÇIKLAYIN..!

DERHAL! GÖREVDE YÜKSELME SINAV TARİHLERİNİAÇIKLAYIN..!

DERHAL! GÖREVDE YÜKSELME SINAV TARİHLERİNİAÇIKLAYIN..!

 

+