TEKNİK KADRO SINAVINDAKİ EKSİK VE HATALI SORULARI BAKANLIĞA BİLDİRDİK.

TEKNİK KADRO SINAVI HATALI SORULARI BAKANLIĞA BİLDİRDİK.

Bilindiği üzere, sendikamızca eğitim çalışanlarının kariyer yapmalarına imkan sağlayacak görevde yükselme sınavlarının yapılması hususunda gerekli olan çalışmalar sendikamızın yoğun girişimleri sonucunda saymanlık ve teknik kadrolar için başarıya ulaşmıştı. Teknik kadrolar için yapılan Görevde Yükselme Sınavına girerek başarılı olan eğitim çalışanları kardeşlerimizi tebrik ediyor, yeni görevlerinde başarılar diliyoruz.

16 Mart 2008 tarihinde Ankara ve İstanbul illerinde yapılan sınavlara il dışından gelen adayların yolluklarını alabilecekleri hakkındaki sendikamızca yapılan ve gündem oluşturulan haberin neticesinde eğitim çalışanları bilgilendirilmiş, yolluk alıp almama konusu sorun teşkil etmeden önlenmiştir.

Yapılan sınav sorularının zorluğu ve hatalı sınav soruları konusunda sendikamıza gelen şikayetler doğrultusunda sendikamız Genel Sekreterliği soruların incelenmesi için çalışmaları vakit geçirmeden başlatmış olup, yapılan çalışmalar sonucunda EKSİK veya HATALI soruların dökümü çıkarılarak Milli Eğitim Bakanlığına resmi üst yazı ile gönderilmiştir.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Genel Sekreterimiz S.Burçin POYRAZ; " Yıllardır kariyer yapmak için bekleyen eğitim çalışanları için 2008 yılı içinde başlattığımız sınav takvimlerinin açıklanması eylemleri bakanlık gündemini meşgul etmiş olup, yapacağımız çalışmalarla da meşgul etmeye devam edecektir. Teknik kadrolar için yapılan Görevde yükselme sınavına giren kardeşlerimizin beklentileri kadro sayılarının azlığı nedeniyle tam olarak tatmin edici bulunmasa da, Bakanlıkça atılan bu adım diğer adımlarında atılması için zemin oluşturmaktadır.

Yapılan görevde yükselme sınav soruları sekretaryımızca incelenerek, EKSİK-HATALI ve CEVAP ŞIKKI yanlış olan soruların dökümü çıkarılarak, Milli eğitim Bakanlığına sekretaryımızca gönderilmiştir.

03 Mart 2008 tarihinde açıklanan sonuçlara göre 60-69 aralığında kalan ve sınavı kazanamayan kardeşlerimiz için EKSİK ve HATALI soruların değerlendirme dışında bırakılması durumunda sınavı kazanabilmeleri elbette mümkündür.

 Haksızlıkların oluşmadan önlenmesi bakımından Milli Eğitim Bakanlığının soruları yeniden değerlendirmesini talep ediyoruz. Sınavı kazanan adaylar üzerinde herhangibir etki olmayacaktır." Dedi.

picture

+