3.Olağan Genel Kurulumuz Bayram Havasında Geçti. Kurucu Genel Başkanımız Ümit DEMİREL Güven Tazeledi.

TEÇ-SEN- Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası 3. Olağan Genel Kurulu rekor sayıda delegemizin katılımı ile Ankara Büyük Anadolu Hotel'de büyük bir coşku, heyecan ve bayram havasında gerçekleşti. Genel Kurulumuza Diva-Sen Genel Başkanı Hüseyin DEMİRCİ ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Tüm Büro Sen Genel Başkanı Veysel YILMAZ ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Demokratik Sağlık Sen Genel Başkanı Muharrem DEMİRCİ ve Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.

Türkiye'nin dört bir yanından Ankara'ya gelen eğitim çalışanlarının yoğun katılımı ile gerçekleşen 3. Olağan Genel Kurulumuz Kurucu Genel Başkanımız Ümit DEMİREL'in açılış konuşması ile başladı.  

(GENEL KURUL RESİMLERİ İÇİN TIKLAYIN)

Genel Başkanımız Ümit DEMİREL: "Eğitim çalışanlarına yıllarca kuzu gibi olun dediler? Kuzu gibi sessiz, kuzu gibi habersiz, kuzu gibi ilgisiz olun dediler?  Neden kuzu olmamızı istediler. Koyun gibi gütmek için...  Değerli arkadaşlarım Artık Teç-Sen Var. Artık kuzu olun diyecekleri eğitim çalışanları yok.. alanlara inen, kendi hakkını arayan, masaya yumruğunu vurduğunda yürekleri hoplatan aslanlar var." Diyen Genel Başkanımız : "Savaşımız özüyle sözü bir olmayanlara karşıdır. Bakınız. Biz Hizmetli kardeşlerimiz için memurluk sınavı açtırıyoruz. Bunlar resmi yazılarında "Hizmetliler için memurluk sınavı açtırdık!" diyorlar. Gelin görün ki, bakanlığa gidip okullarda hizmetli zaten yok niçin sınav açıyorsunuz. Diyorlar.

Biz DPY Sınavlarında öğretmen kontenjanları çocuk haklarına tecavüzdür diyoruz. Konuyu yargıya götürüyoruz. Bunlar Sözde desteklediklerini açıklıyorlar. Lakin üyelerinden birinin çocuğu bu kontenjandan yararlanamadı diye mahkemeye gidiyorlar.

Biz Sınavlarda eğitim çalışanları salon başkanı salon gözcüsü olsun diyoruz.  bunlar sözde destekliyor ama üyesi öğretmene görev verilmeyince Milli Eğitim Müdürüne veryansın ediyorlar.

Biz eğitim çalışanlarının yaptığı fazla mesailerin sona ermesi ve yapılan fazla çalışmaların ücretle karşılanmasını istiyoruz. Bunlar izinli olan derse girmeyen eğitimciye ek ders ücreti ödeyin diye meydanlara inip eylem yapıyorlar.

Biz eğitim çalışanlarının atama ve yer değiştirme yönetmeliği çıksın, eğitim çalışanı amirin iki dudak arasında olmasın diyoruz…. açlık grevi yapıyoruz…. Bunlar ne yapıyor. Bizim sendikaya üye olursan senin atamanı yaparım diyor.

Biz Eğitim öğretime hazırlık ödeneğinin eğitim çalışanlarının tümüne verilmesi için kanun teklifi hazırlıyoruz. Mecliste görüşülmesini sağlıyoruz. Bunlar ise eğitim öğretime hazırlık ödeneği 400 mü olsun 500 mü olsun pazarlığını yapıyorlar..

Biz Memurun Grev hakkı için iş bırakma eylemleri yapıyoruz. Bunlar sözleşme masasında grev hakkını öğretmenlere verilecek ek ödemeye satıyorlar.

Biz ek ders taslağından şeflerin kapsam dışı bırakılmasını protesto ediyoruz. Eylem yapıyoruz. Bunlar şefler dersemi giriyorki ek ders ücreti alsın diyor.

Biz 4C statüsü kaldırılsın! Kamu çalışanları arasında ayrım olmasın diyoruz. Meclisi harekete geçirmek için meclis önünde eylem yapıyoruz. Bunlar eylemlere destek verip eylemleri sürekli hale getirmek yerine 4C çalıştayları yapıyorlar.

Biz Bakanla, müsteşarla  görüşüyoruz. Eğitim çalışanları diğer bakanlıklardan az ücret alıyor iyileştirme yapılmalıdır diyoruz.  3-4 ay Milli Eğitim Bakanlığı, Maliye bakanlığıyla adeta kavga ediyoruz. Eğitim çalışanlarının tümüne ek ödeme verilmesini sağlıyoruz….  Bunlar hizmetli öğretmenden daha fazla maaş alıyor yalanıyla eylem yapıp “Öğretmen memurun kölesi değildir” pankartı açıyorlar. Eğitim çalışanlarının ek ödeme almasını bile içlerine sindiremiyorlar.

En son olarak biz şube müdürlüğü kadroları eğitim çalışanlarının kariyer basamağıdır ve eğitim çalışanları şube müdürü olmalıdır diyoruz..  ve bu mücadeleyi de alnımızın akıyla kazanıyoruz. Peki Bunlar ne diyor tebeşir tozunu yutmayan bürokrat olmaz diyor.

İşte bu zihniyet hastalıklı zihniyettir. Bencil zihniyettir. Fırsatçı zihniyettir. Özü sözü bir olmayan dansöz zihniyettir.

Değerli arkadaşlarım her ne olursa olsun.. bizler eğitim çalışanlarının haklarını savunmaya ve bu uğurda mücadele etmeye devam edeceğiz. Yolu doğru olanların yükü de ağır olur. Allah yar ve yardımcımız olsun!.... Allah yolumuzun açık etsin!... Allah Utandırmasın! " dedi.

Kurucu Genel Sekreterimiz S.Burçin POYRAZ tarafından faaliyet raporunun okunmasının ardından Denetleme Kurulu Başkanı Songül YİĞİTBAŞ denetleme kurulu raporunu okudu. Yapılan oylamada faaliyet raporu, denetleme kurulu raporu ve Tüzük değişiklikleri Oy birliği ile kabul edildi. Ayrıca Emekliye ayrılması nedeniyle Genel Merkez Yönetim Kurulundan ayrılan Niyazi DAĞCI'ya Genel Başkanımız teşekkür plaketi takdim etti.

Kurucu Genel Başkanımız Ümit DEMİREL tek liste ile girdiği seçim sonucunda güven tazeleyerek tekrar Sendikamız Genel Başkanlığına seçildi. Teç-Sen 3. Olağan Genel Kurul Seçim Sonucuna Göre; Teç-Sen Genel Merkez Yönetim, Denetim ve Disiplin Kurulu Asil ve Yedek Üyelerine ulaşmak için devamını okuya tıklayın!

TEÇ-SEN GENEL MERKEZ YÖNETİM- DENETİM ve DİSİPLİN KURULU LİSTESİ

 

GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU –ASİL

 

GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU -YEDEK

Ümit DEMİREL (Genel Başkan)

Nedim KARADEDELİ

S. Burçin POYRAZ

Muharrem TUNÇBİLEK

Muhammet ERBEK

Dursun KAPLAN

Ali GÜLER

Dursun GÖREN

Erol KAÇAKOĞLU

Yüksel BERKER

RAMAZAN TÜRKASLAN

Mehmet TEKER

Birol DUMAN

İbrahim Halil ŞENOL

GENEL MERKEZ DENETİM KURULU –ASİL

 

GENEL MERKEZ DENETİM KURULU -YEDEK

Songül YİĞİTBAŞ

Burhan BOZKURT

Sinan ÖRNEK

Sinan ATMACA

Ramazan AYDOĞAN

Ahmet ÇELEBİ

Ahmet DEMİR

Necdet DEMİR

Talip TÜRKER

Mehmet ÇAKIR

GENEL MERKEZ DİSİPLİN KURULU – ASİL

 

GENEL MERKEZ DİSİPLİN KURULU - YEDEK

Nevzat ÖKSÜZ

Alparslan ÜNSAL

İsmet YUMUŞAKDİKEN

Fuat ÇAY

Abdullah KÖŞTEN

Nurullah TURANLI

Fikri AKGÜN

Erdinç KARA

Kemal BAŞKAN

İdris SOYER

picture picture

+