TEÇ-SEN: "Eğitim Çalışanlarını Dışlayan 13 Maddelik Uzlaşma Metni İmzalandı.!"

4688 Sayılı yasa gereği "Kamu İşveren Heyeti İle Kamu Görevlileri Sendikalar Heyeti"lerince devam eden Toplu Sözleşme görüşmeleri uzlaşmazlık metni imzalanarak sona ermiş olup, Kamu Görevlileri Hakem Heyetinin vereceği karar beklenmektedir.

Toplu Sözleşme masasının ayrıntıları da yavaş yavaş ortaya çıkmaktadır. Eğitim Hizmetleri İş kolunda faaliyet gösteren ve "GİH-YHS-THS ve SHS" sınıfında görev yapan eğitim çalışanlarını "Sorunlarınızı Çözeceğiz!" nidalarıyla üye yapan sözde etkili ve yetkili sendikaların "Uzlaşma İmzaladığı Konular" ortaya çıkmıştır.

Eğitim Hizmetleri İş Kolunda 13 Maddede uzlaşma sağlayan sözde etkili ve yetkili sendikaların eğitim çalışanlarının hak ve menfaatlerini nasıl korudu bir defa daha ortaya çıkmıştır. Öyleki, uzlaşma metninde imzalanan 13 maddenin içinde  "GİH-YHS-THS ve SHS" sınıfında görev yapan eğitim çalışanlarını ilgilendirilen herhangibir başlık bulunmamaktadır.

Eğitim hizmetleri iş kolunda uzlaşılan ve imza altına alınan 13 maddeyi yayımlıyoruz ve gereği için eğitim çalışanlarına havale ediyoruz.

TEÇ-SEN GENEL MERKEZİ

Eğitim Hizmetleri İş Kolunda imzalanan uzlaşma metni aşağıdadır:

picture picture picture

+