Genel Sekreter POYRAZ: "Memur-Sen Hükümetin Teklifinden Memnun Gibi?"

Bilindiği üzere toplu sözleşme görüşmeleri anlaşmazlıkla sonuçlandı. Yetkili konfederasyon olan Memur-Sen ise anlaşmazlığa tepki olarak herhangi bir eylem yapmayacağını, sadece konfederasyon üyesi olan Eğitim Bir Sen'in iş bırakma eylemi yapacağını kamuoyuna duyurdu.

Toplu Sözleşme görüşmelerinin iki ay öncesinden başlayarak toplu sözleşme masasının birinci gündeminin "Öğretmenlere Ek Ödeme Verilmesi" olarak belirleyen yetkili sendika Eğitim Bir Sen ise zoraki aldığı iş bırakma eyleminin konusunu öğretmen arkadaşlarımızın ek ödeme alamaması olarak açıkladı. 

Bizim burudan çıkardığımız anlam; demek ki memur-sen konfederasyonu toplu sözleşme masasında hükümetin önerdiği zam oranlarından ve diğer iş kolları ile ilgili verilen tekliflerden memnundur, tek pürüz ise eğitim çalışanlarının hizmet verdiği eğitim öğretim ve bilim hizmetleri iş kolundadır, orada ki tek sorunda Öğretmenlere Ek Ödeme Verilmemesidir. Eğtim Çalışanları ile ilgili diğer tüm sıkantılar ise bir bir çözülmüştür!!! 

Faaliyette bulunduğumuz iş kolunda yetkili olan Eğitim Bir Sen Toplu Sözleşme Masasında, işveren kuruluyla 19 maddenin görüşülmesi konusunda anlaştı. Bırakın kazanımı, görüşülecek konuların içinde dahi; milli eğitim bakanlığında, üniversitelerde ve kredi yurtlar kurumunda görev yapan şef, memur, hizmetli, şoför, hemşire v.b. eğitim çalışanlarının sorunlarıyla ilgili tek bir madde yer almadı...

Buradan eğitim çalışanları başta olmak üzere tüm Kamu Çalışanlarına sesleniyorum, Artık uyanın üyeliğinizle güç verdiğiniz sendika ve konfederasyonların; gücünü, nerede ve kimin için kullandığını artık görün.

picture

+