TEÇ-SEN: "Sporda Dahi Ayrımcılık Yapan Zihniyeti Kınıyoruz."

Milli Eğitim Bakanlığında eğitim çalışanlarına yapılan ayrımcılık spor faaliyetine de yansıdı. Milli Eğitim Bakanlığında mali ve özlük haklar bakımından ayrımcılığa tabi tutulan eğitim çalışanlarının spor alanında da ayrımcılığa tabi tutulması, dün gizlenen zihniyetinin bugün açığa çıktığının göstergesidir.

Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü "Öğretmenler Arası Futbol Turnuvası" konulu ve 03/05/2012 tarih ve 10106 sayılı yazısıyla bir futbol turnuvası düzenlemiştir. Futbol turnuvasının düzenleneceği hakkındaki pendik ilçe milli eğitim müdürlüğünün yazısı ekinde bulunan Futbol Turnuvası Şartnamesinde ise turnuvaya katılacak personeli sadece öğretmenlerle sınırlamış olup öğretmen haricinde kalan eğitim çalışanları dışlamıştır.

Halbuki, spor; birbir ve beraberliği pekiştiren, dostluk ve kardeşlik duygularını geliştiren ve eşitlik ve erdemlilik gibi duyguları güdüleyen evrensel ilkeleri benimsenmiş bir faaliyettir. Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün eğitim çalışanlarını dışlayan bu tutumunun kabul edilmesi mümkün değildir.

Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü ve Futbol Organizasyonunu Hazırlayan Yöneticilerini acilen akli selim olmaya davet ediyoruz. Konusu spor olan bir organizasyonda dahi eğitim çalışanları arasında ayrımcılığı pekiştiren bu uygulamadan derhal dönmeleri konusunda buradan kendilerini uyarıyoruz. Söz konusu organizasyonda gerekli değişiklikler yapılana kadar da sendika olarak konunun yakından takipçisi olacağız.

Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur. TEÇ-SEN GENEL MERKEZİ

Pendik İlçe MEM Yazısı İçin Tıklayın!

+