TEÇ-SEN: "4-C'li Kamu Çalışanları İçin Meclis Önünde Kadro Talebi Eylemi Yaptık!"

Sendikamızca, Türkiye genelinde 4/C kadrosunda görev yapan Kamu çalışanlarının haklarının iadesi, 4/C statüsünde görev yapan kamu çalışanlarının 4/A kadrosuna geçirilmesi talepli TBMM önünde "Kadro" Eylemi 09 Mart 2012 Cuma günü saat 11:00'da yapılmıştır.

Sendikamız Genel Başkanı Ümit DEMİREL konuyla ilgili değerlendirmesinde: "Sendikamızın duruşu, dünden bu güne söylemi her zaman "KADRO" olmuştur. 4-C statüsünün devamı veya üzerinde iyileştirme yapılması v.b. gibi hususları dile getirmek,  4-C'li kamu çalışanlarını çözümden uzaklaştırmaktır. 4-C'li kamu çalışanlarınn sorunlarına çözmeye talip olmayıp, üyeliğini hedef almış bazı sendikalar "İyileştirme Yapılacak" gibi söylemlerle 4-C'li kamu çalışanlarını bu oyuna getirmeye çalışmaktadırlar. Bilinmesi isteriz ki, 4-C kadrosunda görev yapan kamu çalışanları 4-A kadrosuna geçirilmediği sürece bu sorun çözülmeyecektir.

"İyileştirme Yapılacak" oyununu sergilemeye çalışanlara en büyük cevabı  yine 4/Cli kamu çalışanları vermiştir.  4-C'li kamu çalışanları bu oyun gelmediğini ve gelmeyeceğine Meclis önünde tüm kamuoyuna göstermiştir."

Sendikamızca yapılan "4-C Kadro Eylemi"ne katılan Teşkilatlarımızı, üyelerimizi ve üyemiz olmayan tüm kamu çalışanlarına sonsuz teşekkür ederiz." Dedi.

Meclis Önü 4-C Eyleminden Resimler İçin Tıklayın!

Eylem Videosu İçin Tıklayın!

+