TEÇ-SEN: "Ankara MEM'de VHKİ Duyurusunu Yaptı. Diğer İller Neyi Bekliyor?"

Sendikamızca VHKİ Atama başvurularının alınması için 81 il valiliğine yaptığımız resmi başvurular neticesinde bir çok il VHKİ atama sürecini başlatmıştır.

Ancak; Bazı illerin Bakanlıktan konuyla ilgili talimat beklediği v.b. şikayetler gelmekte, hatta il valiliklerinden sendikamıza gelen resmi cevapta da bakanlık talimatının beklendiği belirtilmektedir.

Oysaki, MEB Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliğinin 24/a maddesinde"...Sınavsız yapılacak atamalar için iki yılda bir merkez teşkilatı kadroları için İnsan Kaynakları  Genel Müdürlüğünce, taşra teşkilatı kadroları için kadronun bulunduğu valilikçe duyuru yapılır." Hükmü yer almasına rağmen Bakanlıktan talimat beklemek ve yönetmelik hükümlerini uygulamamak yasa ihlalidir ve suçtur.

VHKİ atamalarıyla ilgili Bakanlıktan talimat beklediğini resmi yazıyla sendikamıza bildiren Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğüne sendikamızca yönetmelik hatırlatması yapılmıştır. Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü talebimizi uygun görerek VHKİ atama sürecini başlatmıştır.

Ankara Milli Eğitim Müdürlüğüne konu ile ilgili teşekkür ediyoruz. VHKİ atama sürecini başlatmayan il valiliklerini  de tekrar uyarıyoruz.

Ankara Milli Eğitim Müdürlüğünün "Bakanlık Talimatı Bekleme" Yazısı, Sendikamızın Resmi Cevap Yazısı veAnkara Milli Eğitim Müdürlüğünün "VHKİ Kadrolarına Atama" Yazılarına ulaşmak için tıklayın!

picture picture picture

+