TEÇ-SEN: "Van MEM'i Uyarıyoruz.! VHKİ'lerde Yönetmeliğe Aykırı İşlem Yapılıyor!"

Sendikamızca 81 İl Valiliğine gönderilen "VHKİ Atamalarının Yapılması" konulu yazı sonucunda, VHKİ atama başvuruları Valiliklerce alınmaya başladı.

Ancak; VHKİ atama başvuraları için yönetmelikte olmayan kriterlerin arandığı konusunda sendikamıza gelen şikayetler neticesinde; Van Milli Eğitim Müdürlüğünün duyuru yazısında Başvuru yapacak adaylardan "Bulunduğu Kadroda 2 yıl çalışmak."v.b yönetmelikte olmayan şartlar istenmektedir.

Bilindiği üzere; "Bulunduğu kadroda 2 yıl çalışmak" şartı bir önceki yönetmelikte olan ve Sendikamızca yargıya götürülüp iptal edilen bir hükümdür. Sendikamızca açılan dava sonucunda yargı tarafından iptal edilen bu hüküm Milli Eğitim Bakanlığınca yönetmelikten çıkarılmıştır.

Van Milli Eğitim Müdürlüğünün olmayan bir şartı eğitim çalışanlarına dayatması veya sakat olan bu uygulamaya devam etmesi durumunda tüm sürecin iptali söz konusu olacaktır. Bu sebepten dolayıSendikamızca Van Valiliğine Resmi olarak başvuru yapılmış olup. yönetmelikte olmadığı halde adaylardan istenilen "Bulunduğu kadroda 2 yıl çalışmış olmak" şartının kaldırılarak, duyurunun adaylara yeniden yapılması istenmiştir.

Van Valiliğinin Duyurusu ve Sendikamızın Resmi Yazısı İçin Tıklayın!

picture picture

+