TEÇ-SEN: "MEB Kaş Yaparken Yine Göz Çıkardı! Hakkımızı Yargıda Arayacağız!"

Milli Eğitim Bakanlığı 1,5 aydır dört gözle beklenen ek ödeme oranlarını açıkladı. Ancak açıklanan oranlar özellikle taşrada görev yapan eğitim çalışanlarını hayal kırıklığına uğratmıştır. Ek ödeme oranları belirlenirken (Merkez)-(Ankara,İstanbul,İzmir)-(Büyükşehir) ve (Taşra) olarak dört grup oluşturulmuş, aynı unvan ve derecede görevli eğitim çalışanları arasında ayrımcılık yapılmıştır.

Sendika olarak, (Merkez)-(Ankara,İstanbul,İzmir)-(Büyükşehir) ve (Taşra) ayrımını ve kadro dereceleri arasında farklılıklar olmasını kesinlikle kabul etmemiz mümkün değildir.Yaptığımız tüm görüşmeler ve uyarılara rağmen Maliye Bakanlığının  dayattığı ek ödeme oranları Milli Eğitim Bakanlığınca imzalanarak yürürlüğe girmiştir.

Daha önce yönetim görevi karşılığı verilen ek ders ücretleri alan eğitim çalışanları arasında herhangibir ayrım yapılmazken, yerine getirilen ek ödemelerde yapılan ayrımcılık bu haliyle tam bir hak gaspına dönüşmüştür ve eğitim çalışanları arasında infial yaratmıştır.

Sendika olarak; (Merkez)-(Ankara,İstanbul,İzmir)-(Büyükşehir) ve (Taşra) ayrımını, kadro dereceler arasındaki farklı oranlar olmasını kabul etmemiz ve sessiz kalmamız mümkün değildir. M.E.B. tarafından yapılan bu haksız uygulama sendikamız tarafından ayrıca dava konusu yapılacaktır. M.E.B. tarafından gasp edilen hakkımızı, yargı eliyle geri alacağımıza olaninancımız tamdır.

Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur.

 

+