TEÇ-SEN: "Teknik Kadro Sınavlarındaki Belirsizliği Gidermek İçin Başbakanlığa Başvuru Yaptık!"

Milli Eğitim Bakanlığı, 02-13 Mayıs 2011 tarihinde 41 ayrı alanda Unvan Değişikliği Sınavı yapmak için sınav başvurularını almıştır. Sınava başvurun adaylardan 90 TL sınav ücreti alan Milli Eğitim Bakanlığı Unvan Değişikliği sınavının 14 Ağustos 2011 tarihinde yapılacağını duyurmuştu.

Ancak; Milli Eğitim Bakanlığı söz konusu sınavı Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Esaslarına Dair Genel Yönetmeliğin 13 maddesinin 3.fıkrasında yazılı hükümleri yerine getirmek için (Ders Notları) sınav tarihi ertelemişti.Başvuru tarihinden itibaren 4 ay geçmesine rağmen Unvan Değişikliği sınav tarihi açıklanmamıştır.

Sendikamız ile Milli Eğitim Bakanlığıyla yapılan görüşmede;

1) 41 ayrı alanda ders notları hazırlanması için Üniversitelere başvuru yapıldığı fakat "Telif Hakkı" nedeniyle ders notlarının hazırlanamadığını,

2) Unvan değişikliği sınavına öncesinde "Ders Notlarının" adaylara vermelerinin mümkün olmadığını,

3) T.C Başbakanlık Devlet Personel Başkanlığına ilgi (a) yönetmeliğin 13.maddesinin 3.fıkrasının değiştirilmesi için resmi başvuru yapıldığı ve değişikliğin beklendiği ve değişiklik yapılmadan sınavın yapılmasının hukuken mümkün olmadığını, Sendikamız yetkililerine bildirmişlerdir.

Unvan Değişikliği sınavını bekleyen binlerce eğitim çalışanının sorununun çözülmesi için Sendikamızca T.C Başbakanlığına başvuruda bulunulmuştur.


picture

+