TEÇ-SEN: "Milli Eğitim Bakanlığında Adalet Yok!"

Milli Eğitim Bakanlığının Adaletsiz uygulamaları hız kesmeden devam ediyor. Görevde Yükselme Sınavlarında Başarı Puanı adaletsizliği ve Sınav Ücretleri Adaletsizliği ile başlayan uygulamalarına Milli Eğitim Bakanlığı devam ediyor.

2009 yılında yaptığı Müdür/Müdür Yardımcılığı sınavındaBaşarı Puanını 60 ve sınav ücretini  25 TL olarak belirleyen Milli Eğitim Bakanlığı Hizmetli ve Memur eğitim çalışanlarının görevde yükselme sınavlarında ise Başarı Puanını 70 ve Sınav Ücretini 50 TL olarak belirleyerek ne kadar ADİLolduğunu göstermişti.

Hatta 2011 Nisan ayında Teknik Kadro Sınavı için Başvuruları alan Milli Eğitim Bakanlığı Bu sınavın ücreti önce 120 TL olarak belirlemiş, sendikamızın girişimleriyle sınav ücretini 90 TL'ye düşürmüştü.

Sendikamızca yaptığımız tüm görüşmelerde sınav başarı puanı uygulamasına son verilmesini, "Sınav Başarı Puanı yerine Sınav Puanı" uygulamasına geçilmesini, Sınav Ücretlerinin ise "Tüm Sınavlar için 25 TL" olarak belirlenmesi talep edilmiştir.

Oysaki gelinen süreçte, Milli Eğitim Bakanlığının ADALET anlayışının değişmediği hatta giderek derinleştiği görülmektedir. Bu tür uygulamaların kurum içinde yarattığı huzursuzluktan ve kurum için çalışma barışını yokettiğinden haberi olmayanları uyarıyoruz. Yanlış yapıyorsunuz ve yanlışta ısrar ediyorsunuz. SINAV BAŞARI PUANINI KALDIRIN! ve SINAV ÜCRETLERİNİ HERKES İÇİN EŞİT BELİRLEYİN!

İŞTE MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞININ O MEŞHUR ADALETİ!!!!!!

picture

+