ŞEF'lerin Sorunlarını Bilmezden, Görmezden ve Duymazdan Gelenlere Karşı Direniş Başlatıyoruz!

Sendikamızca her platformda gündeme getirilen Şef Eğitim çalışanlarının "Ek-Ders Saati Sorunu", "Denge Tazminatı Sorunu" çözümü kendi mecrasından uzaklaştırılmaya çalışıyor. Şubat 2011 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan "Yönetici Ek-Ders Taslağı" 6 aydır Maliye Bakanlığı tarafından inceleniyor.

6 ay önce Maliye Bakanlığına gönderilen Taslağın hala yasalaşmamış olmamasının nedeni ise Milli Eğitim Bakanlığının Maliye Bakanlığıyla herhangibir görüşme yapmaması ve Eğitim çalışanlarından aldığı yetkiyi "Etkin" kullanamayan "Sözde Yetkili Sendikalardır."

Nisan 2011 MEB Kurum İdare Kurulu Raporu açıklanmıştır. Raporun hiçbir maddesinde "Şef Eğitim Çalışanlarının Ek-Ders ve Denge Tazminatı Sorununa" değinilmemiştir. Şef eğitim çalışanlarının sorununun çözüm yeri olan Kurum İdare Kurulunda 3 maymun sahnelenmiştir. Şef Eğitim Çalışanlarının Sorunları "Görülmemiş, Duyulmamış ve Bilinmemiştir." Çözümsüzlüğün sürdürülmesi altında yatan nedenleri iyi analiz etmemiz gerekmektedir. Şu bir gerçekki, "Şef Eğitim Çalışanları Yönetici Pozisyonunda İstihdam edilmelerine rağmen" hala gerek Milli Eğitim Bakanlığında gerekse Eğitim Sendikaları tarafından "MEMUR" olarak görülmektedir. Çözümden yana isteksiz davranmalarının nedeni budur.

Sendikamızca Şef sorununun çözümü için yapılan "Milli Eğitim Bakanlığına Büyük Yürüş Eylemi", "Bakanlık Önü Toplu Basın Açıklaması" "MEB Bakanı ve Müsteşarı Görüşmesi" "İl MEM Önlerinde Basın Açıklaması" ve "7 Günlük AÇLIK GREVİ" ile çözüme yaklaşan sorunun Nisan 2011 Kurum İdare Kurulu Raporunda yer almaması eğitim çalışanlarında hayal kırıklığı yaratmıştır.

Teç-Sen Genel Merkez Yönetim Kurulu olarak; "Şef Eğitim çalışanlarının Ek-Ders ve Denge Tazminatı Sorununun" çözümü için Eylül 2011 tarihinde "MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞINDAN MALİYE BAKANLIĞINA YÜRÜYÜŞ VE BASIN AÇIKLAMASI" yapılmasına ve sorun çözülene kadar Bakanlık düzeyinde görüşmelere ve EYLEMLERE DEVAM EDİLMESİNE karar verilmiştir.

Kamuoyuna saygılarımızla duyrulur. TEÇ-SEN GENEL MERKEZİ


picture

+