TEÇ-SEN "5.Yıl Etkinlik Kapsamında Zonguldak İlinde Piknik Düzenlendi."

Sendikamızın 5.Yıl etkinlikleri kapsamında Zonguldak İl Başkanlığımızca Piknik düzenlendi. Karaman Beldesi Çamlık Mesire Alanında yapılan Piknik EtkinliğineSendikamınız Genel Başkanı, Genel Sekreteri ve Genel Sosyal İşleri Başkanı katıldı.

Zonguldak Eğitim Çalışanlarının yoğun ilgi gösterdiği Sendikamızın 5.yıl Kuruluş, Eğitim Çalışanlarının Kurtuluş Yıl Dönümü Kapsamında yapılan Piknik Etkinliği Zonguldak İl Başkanı Halil SEZER'in açılış konuşmasıyla başladı. Zonguldak İl Başkanı Halil SEZER yaptığı konuşmada "Eğitim Çalışanları birlik ve beraberlik içinde mücadele ettiği zaman haklı talepleri karşılanacaktır. Bu kutlu mücadeleden bireysel hırsları yüzünden kaçanlar kaybetmeye mahkumdurlar. Teç-Sen bu mücadeleye siz olsanızda olmasınızda devam edecektir. Haklarımız yarın teker teker alındığında bize birileri siz bu işin neresindeydiniz diye sorduğunuzda göğsümüz kabara kabara "İÇİNDEYDİK" diyebiliceğiz."Dedi.

Genel Başkanımız Ümit DEMİREL: "Teç-Sen birileri istediği için değil! Eğitim çalışanları istediği için kurulmuştur. İçinde sağında solunda arkasında asla siyasi bir parti veya kurum yoktur. Bu nedenle Türkiye'de sendikacılık jargonunu değiştirmiş ve taklit edilen sendika haline gelmiştir. Türkiye'de ilk defa eğitim çalışanlarının hakları için Açlık Grevi Başlatmış ve başarıyla sonuçlandırmış tek sendikadır. Dün Açlık Grevimizi yasaları adres gösterip "YASA DIŞIDIR. AÇLIK GREVİ YAPILAMAZ" diyenler, bu grevden sonra sessizliğe bürünmüştür. Zonguldak ili Eğitim Çalışanlarının büyük katkısı ve desteğiyle gerçekleştirdiğimiz Açlık Greviyle Eğitim Çalışanlarının en çok talep ettiği "Atama ve Yer Değiştirme Yönetmelik Taslağı" çıkarılmıştır. Bu başarı hepimizin başarısıdır." Dedi.

Resimlere ulaşmak için tıklayın!

+