TEÇ-SEN "Unvan Değişikliği Sınav Ücretinin 120 TL'den 90 TL"ye Düşürülmesini Sağladık!"

14 Ağustos 2011 tarihinde yapılan olan Unvan Değişikliği Sınav ücreti Milli Eğitim Bakanlığınca 120 TL olarak açıklanmıştı.

Sendikamızca gerek sınav ücretlerinin yüksek olması, gerekse son sınıf öğrencilerin sınava girebilmeleri için başvuru tarihlerinin uzatılması ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığına resmi olarak başvuru yapmıştık.

Sınav başvuru ücretleri sendikamızın girişimleri sonucu 120 TL'den 90 TL'ye düşürülmüştür. Sınav ücretlerini 120 TL olarak yatıran eğitim çalışanlarının 30 TL'si Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından iade edilecektir.

MEB Açıklamasına Ulaşmak İçin Tıklayın!

NOT: Genel Başkanımız Son Sınıf Öğrencilerinin Durumlarıyla ilgili bugün Milli Eğitim Bakanlığına giderek görüşmelerde bulunacaktır.

2011 T.C. M.E.B. PERSONEL GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
MERKEZ TEŞKİLATI UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ SINAVI BAŞVURU DUYURUSU

Millî Eğitim Bakanlığı personeline yönelik 14 Ağustos 2011 tarihinde, 10 ilde, 41 farklı meslek alanında yapılacak olan unvan değişikliği sınavına başvuran adayların ödeyeceği sınav ücreti olan 120 TL, Bakanlığımızca sağlanan ek kaynak neticesinde 90 TL ye indirilmiştir.

Anılan sınava 120 TL ödeyen adayların fazla yatırdıkları sınav ücret farkları, Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından iade edilecektir. İade ile ilgili duyuru Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü İnternet adresinden duyurulacaktır.

İlgililere duyurulur.

Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü
Sınav Hizmetleri Dairesi Başkanlığı

+