ŞEFLİK SINAVI 1.ATAMALARI DA İPTAL EDİLEBİLİR Mİ?

 YANLIŞ HESAP SÜREKLİ YARGIDAN DÖNÜYOR. ŞEFLİKTE İKİNCİ ATAMADAN SONRA BİRİNCİ ATAMAYA DA İPTAL KARARI ÇIKABİLİR ?

Milli Eğitim Bakanlığı’nın tesis etmiş olduğu Taşra Teşkilatı Şef Kadrolarına Atanabilmek İçin Görevde Yükselme Sınavı ile ilgili işlemlerdeki sakatlıklar yüzünden işlemin iptali kararlarının önü arkası kesilmiyor.

 

Şeflik atamaları başvuruları sırasında yapılan yanlış işlemler sonucunda mağdur olan bir arkadaşımızın Ankara 16. İdare Mahkemesi’nde açmış olduğu dava sonucunda şeflik sınavına girebilmek için yapılan değerlendirme puanının eksik hesaplandığı konusuyla açmış olduğu davayı kazandı.

 

Bilindiği gibi, sözü edilen şeflik atamalarının ikinci kısmı, Ankara bölge idare mahkemesince iptal edilmişti. Birinci atamalarla ilgili henüz verilmiş bir karar olmamasına karşın kurumca yapılan eksik puanlama vb gibi nedenlerle mağdur olan bir çok eğitim çalışanı mevcut olup konu ile ilgili yüzlerce dava açılmıştır. Sendikamıza bu konularla ilgili gelen karar dosyalarını yayımlamaya devam edeceğiz.

Şeflik sınavı ve sonucunda yaşanan olumsuzlukların ve mağduriyetlerin önlenmesi için Milli Eğitim Bakanlığınca acilen  21/11/2007 tarihli ve 1260 sayılı yazımızla da talepte bulunduğumuz Bakanlar Kurulunun 2007/12707 sayılı kararıyla milli eğitim bakanlığına tahsis edilen boş şef kadroları için kazanılmış hakları da koruyarak sınav açılması gerekmektedir.

Ankara 16. İdare Mahkemesi’nin kararı ile Sendikamızın talep yazısını okumak için  devamını okuya tıklayın.

+