TEÇ-SEN: "Şef Eylemimiz Bakanlık Önünde Büyük Coşkuyla Yapıldı. MEB Müsteşarına Talepler İletildi!"

Milli Eğitim Bakanlığında Şef kadrosunda görev yapan eğitim çalışanlarının Ek-Ders ve Denge Tazminatı sorununun çözülmesi için Sendikamızca düzenlenen Şef Eylemi Milli Eğitim Bakanlığı önünde yapıldı. Türkiye'nin çeşitli il'lerinden Ankara'ya Milli Eğitim Bakanlığı önüne gelen Şef eğitim çalışanları, 2009 yılından bu güne kadar süre gelen Ek-Ders ve Denge Tazminatı adaletsizliğini protesto etti.

Bakanlık önüne gelen Yüzlerce Şef Eğitim çalışanları, gündemde olan Ek-Ders taslağında şef eğitim çalışanlarının kısmen kapsam dışı bırakılmasına, 45 gündür Maliye Bakanlığı'nda olan taslağın imzalanmamasına ve Milli Eğitim Bakanlığının kendi personellerine sahip çıkmamasına tepki gösterdi. Şef Eğitim Çalışanları Maaş Bordroları İle Milli Eğitim Bakanlığınca Verilmiş Olan Takdir, Teşekkür Ve Aylıkla Ödüllendirme Belgelerini Bakanlık Önünde ateşe vererek yaktı.

Genel Başkanımız Ümit DEMİREL yaptığı basın açıklamasında "Milli Eğitim Bakanlığının şef eğitim çalışanlarının Ek-Ders ve Denge Tazminatı mağduriyetlerinin giderilmesi için mutlak suretle insiyatif almalıdır. Bu insiyatifin içinde bütüncül anlayış olmalıdır. Dışlanma olmamalıdır. Çünkü şef eğitim çalışanları Milli Eğitim Teşkilat yapısı için yönetim kademesindedir. Çalışma koşulları, alınan sorumluluk ve çalışma saatleri aynı olan yöneticilerin alacakları haftalık ders ücretinin de aynı olması kaçınılmazdır." Dedi.

Bakanlık önünde gerçekleştirilen eylemde, Genel Başkanımız Ümit DEMİREL, Genel Sekreterimiz S.Burçin POYRAZ, Uşak Şef Eğitim Çalışanı Meltem BÖLME ve Zonguldak Şef Eğitim Çalışanı Halil SEZER'den oluşturulan heyetimiz, Milli Eğitim Müsteşarı Esengül ÇİVELEK ve MEB Personel Genel Müdürü Necmettin YALÇIN ile görüştü. Yapılan görüşmede "Şef eğitim çalışanlarının Ek-Ders ve Denge Tazminatı mağduriyetleri, Ek-Ders Taslağında şef eğitim çalışanlarının kısmen kapsam dışı bırakılmasından duyulan rahatsızlık, Ek-Ders taslağının 45 gündür maliye bakanlığında bekletilmesi ve Ek-Ders taslağının yürürlüğe girmesi için Milli Eğitim Bakanlığının insiyatif alması gerektiği anlatıldı."

MEB Müsteşarı CİVELEK: "Yönetici Ek-Ders Taslağı Maliye Bakanlığının itirazına rağmen Milli Eğitim Bakanlığı tarafından imzalanarak Maliye Bakanlığına gönderilmiştir. Maliye Bakanlığı ile Ek-Ders taslağının yürürlüğe girmesi için yapılan görüşmeler devam etmektedir. Maliye Bakanlığı müsteşarı ve Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğü ile bürokratlarımız görüşmektedir. Yönetici eğitim çalışanlarının aynı oranda ek-ders ücreti alması konusundaki taleplerinizi bu görüşmelerde gündeme getireceğiz." Dedi. Ancak Müsteşarlık tarafından Ek-Ders taslağının nasıl, ne şekilde ve ne zaman yürürlüğe gireceği konusunda herhangibir bilgi verilmemiştir.

MEB Müsteşarı ile yapılan görüşme sonrasında, Milli Eğitim Bakanlığı önünden ayrılmayan yüzlerce şef eğitim çalışanlarına görüşme sonuçları açıklanmıştır. Genel Başkanımız Ümit DEMİREL " Bizler eğitim çalışanları olarak görevimizi yerine getirdik. Haklı olduğumuz bir davada hakkımızı savunduk, taleplerimizi ilettik. 16 Nisan 2011 tarihine kadar sorunun çözülmemesi durumunda yine Ankara'da olacağız. Bu sefer Eylemde değil AÇLIK GREVİNDE olacağız." Dedi.

EYLEM RESİMLERİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN!

BASINA YANSIYANLAR

http://www.memurlar.net/haber/191295/

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/17309250.asp

http://www.kamudan.com/meb-onunde-bordro-yakma-eylemi-186.html

http://www.memurlar.biz/haber/20110318/MEB-onunde-bordro-yakma-eylemi.html

http://www.sondakika.web.tr/135327/meb-onunde-bordro-yakma-eylemi.html

http://www.sendikalhaber.com/sendikal-haberler/meb-onunde-bordro-yakma-eylemi.html

http://www.haberler.com/meb-onunde-bordro-yakma-eylemi-2601165-haberi/

Diğer haberler

+