TEÇ-SEN: "Şef'lerin Ek-Ders Sorununu Görüşmek İçin Milli Eğitim ve Maliye Bakanlığına Gidiyoruz!"


TEÇ-SEN: "Şef'lerin Ek-Ders Ücret Artışlarını Görüşmek için Genel Başkanımız Milli Eğitim ve Maliye Bakanlığı ile Görüşecek!"

Genel Başkanımız Ümit DEMİREL Şef Eğitim çalışanlarının devam eden ücret sorununu ve Milli Eğitim Bakanlığınca hazırlanan ve haftalık 40 saat olarak belirlenen ek-ders ücret artışıyla ilgili taslağın son durumunu görüşmek için 2.Etap "Kadrolar Kucaklaşıyor İl Toplatılarını" Erteledi.

Konuyla ilgili Genel Başkanımız Ümit DEMİREL: "Eğitim öğrenimlerini tamamlayıp, Milli Eğitim Bakanlığınca açılan Görevde Yükselme Sınavı sonucu Görevlerinde yükselip "Amir Statüsünü" kazanan Şef eğitim çalışanları görevlerinde yükselmelerine rağmen ücretleri düşmüştür. Milli Eğitim Bakanlığınca hazırlanan ve Şef-Şube Müdürü-Müdür Yardımcısı v.b. yönetim kademesindeki eğitim çalışanlarının haftalık 40 saat ek ders ücreti ödenmesini öngeren Ek-Ders Taslağı hala sonuçlandırılmamıştır.

Bazı haber sitelerinde ek-ders ücret artışından sadece Şef'ler yararlanacakmış gibi "Şeflerin Ek-Ders Ücretleri 40 Saat Olacak!", "Şeflere Zam!" gibi manşet haber yapmaları, eğitim hizmetleri iş kolunda faaliyette bulunan sendikaların konuyla ilgili sadece "YAZI" yazarak ilgileniyormuş gibi göstermesi ve Şef eğitim çalışanlarıyla öğretmen eğitim çalışanlarının bazı forum sitelerinde adeta kanlı bıçaklı tartışma ortamının yaratılması ve en önemlisi konunun birinci muhatabı olan Milli Eğitim Bakanlığınının hiçbir açıklama yapmaması bazı bizans oyunlarının varlığını ortaya koyuyor.


+