TEÇ-SEN: "MEB'den Eğitim Çalışanlarına Çirkin ve Ağır Hakaret!"

Bilindiği üzere, Milli Eğitim Bakanlığında yıllarca devlet memurluğuna yakışır vakur, onur, gurur ve şerefle görevini tamamlayıp emekliye ayrılan eğitim çalışanlarına sendikamızın girişimleriyle "HİZMET ŞEREF BELGESİ" verilmeye başlanmıştı.

Milli Eğitim Bakanlığı bu onuru yaşamak isteyen eğitim çalışanlarının sevincini kursağında bırakmıştır. Yıllarca eğitimin ve eğitim kalitesinin artırılması için canla başla çalışan, yıllarca emek veren, alın teri döküp emekli olan eğitim çalışanları aldıkları "Hizmet Şeref Belgesi"yle de gurur duyamadılar. Hatta kendi öz kurumlarının ilgisizliğinden ve lakayıt tavrından utandılar. 

Yukarıda yayımlanan "Hizmet Şeref Belgesi" emekliye ayrılan Necdet KOÇAK abimize aittir. Ama bu belgenin Necdet KOÇAK'a ait olduğu hakkında hiçbir emare yoktur. Kaldı ki bu "Hizmet Şeref Belgesi"nin hiçbir yerinde (Kırmızı Kurdela ile sarılması dışında) tarih,sayı, isim ve onay imzası vb. gibi hiçbir resmi işlemde bulunmamaktadır.

Bizler bu zihniyetin altında prangalara vurulmak istemeyen eğitim çalışanları olarak yapılan bu haksız, çirkin ve insan onurunu ayaklar altına alan bu uygulayı ŞİDDETLE KINIYORUZ!

Bu olayın vukuu bulmasında sorumlu olanlar hakkında soruşturması açılması için sendikamızca resmi başvuru yapılacak olup, ayrıca sorumlular hakkında suç duyurusunda bulunulacaktır. Kamuoyunun ve eğitim çalışanlarının dikkatine sunulur.

Teç-Sen Genel Merkezi

picture picture

+